Na peřeje „Black Hole“ mohou jen zkušení
Vodáctví

Na peřeje „Black Hole“ mohou jen zkušení

Fascinují mě nespoutané dravé řeky valící se z ledovců na vrcholcích okolních hor. Možností je ve Švýcarsku nepřeberně. Od klasické plavby po Innu v úseku Ardezschlucht nebo po Rhoně až třeba po krásné kaňony zdrojnic Rýna nazvané Vorderrhein (Přední Rýn) a Hinterrhein (Zadní rýn). Tyto řeky se nacházejí u města Chur a není veliký problém splout je obě za jeden den. Díky tomu, že obě tečou z ledovce, je navíc zajištěn splavný průtok téměř celou sezonu.

Na kole kolem Thunského a Brienzského jezera
Cyklocestování

Na kole kolem Thunského a Brienzského jezera

Výhledy na dvě z nejkrásnější švýcarských jezer i okolní hory, neustále klesání a stoupání a bonusový výjezd na Axalp – Bernské alpy jsou skvělým místem pro jarní cyklistiku. Jednu z nejlepších tras můžete podniknout právě kolem Thunského a Brienzského jezera.

Švýcarsko křížem krážem

Švýcarsko křížem krážem

Kdo nenavštívil Švýcarsko, neviděl svět.Možná se vám to zdá trochu nadnesené, ale já tento názor po 14 dnech pobytu v této úžasné zemi skutečně zastávám. Není to pro mě sice taková „srdcovka“ jako zelené vrchy Skotské a most se sochami s výhledem na impozantní hrad skutečně najdete jen v Čechách, ale kouzlu Švýcarka se dá lehce propadnout .

Švýcarsko: Matterhorn, Zermatt, Ženeva a lahodný kousek sýra

Švýcarsko: Matterhorn, Zermatt, Ženeva a lahodný kousek sýra

Mnoho dobrodruhů a nadšenců hor se jednoho dne rozhodne obdivovat majestátní alpské vrcholy, poklidná jezera a nádherná města Švýcarska. Společně s manželem jsem si tento sen konečně splnili a vyrazili jsme na fascinující cestu do Švýcarska. Zde si můžete přečíst pár našich postřehu z návštěvy Zermattu a Ženevy.