Ticino, krása a dobrodružství švýcarských kaňonů

Ticino, krása a dobrodružství švýcarských kaňonů

Voda se mi tříští o helmu a záda. Visím na laně v 50m slanění a tělem si vytvářím prostor, abych se mohla nadechnout. Přemýšlím, zda se spustit níž, mám strach, co když bude proud silnější než já? Neváhám dlouho, to zvládneš, snažím se dodat si odvahy. Začátek kaňonu je několik desítek výškových metrů nade mnou, za sebou mám tři slanění, není cesty zpět, tady zůstat nemůžu, i proto pokračuji.

Davos – Klosters: 6 areálů pro 6 dní lyžování

Davos – Klosters: 6 areálů pro 6 dní lyžování

Tam, kde se bohatí pacienti chtěli bavit sněhem, vznikla lyžařská vášeň, která do dnešních dnů vyrostla v šest moderních areálů se všemi snowparky, offpisty, dlouhými tratěmi a nádhernými výhledy. Nelyžaři znají město díky každoročnímu zasedání Světového ekonomického fóra, pro lyžaře je Davos pojmem.

Deset zajímavých novinek pro švýcarskou zimu

Deset zajímavých novinek pro švýcarskou zimu

Pohádkově zasněžené vesničky, perfektní lyžařská střediska, trasy pro sněžnice či běžky, netradiční sporty i malebné výhledy. To všechno přináší zima ve Švýcarsku. Vytipovali jsme pro vás deset zajímavých novinek, jimiž se Švýcarsko nově pochlubí v této lyžařské sezóně.

4 údolí: týden objevování s lyžemi na nohou

4 údolí: týden objevování s lyžemi na nohou

Čtyři údolí ve Wallisu jsou plošně největším švýcarským střediskem. Za týden pečlivého lyžování sotva pojedete jednu sjezdovku dvakrát. Zlatým hřebem střediska jsou dva vrcholky, Mont Fort a Mont Gelé, s úchvatným výhledem na Matterhorn, Grand Combin, Mont Blanc a dalších mnoho čtyřtisícovek.

Svatý Mořic: 150 let lyžařské tradice

Svatý Mořic: 150 let lyžařské tradice

322 slunečných dnů a mimořádně dlouhá lyžařská sezona. Ve Sv. Mořici na vás čeká nejen 350 kilometrů sjezdovek, ale i spousta atrakcí pro děti a nelyžaře.

Hostely ve Švýcarsku: Za přijatelnou cenu a se spoustou zážitků
Praktické rady na cesty

Hostely ve Švýcarsku: Za přijatelnou cenu a se spoustou zážitků

Swiss Youth hostels nabízí levné a architektonicky pestré ubytování v dvou i více lůžkových pokojích, a to i v těch nejzajímavějších místech. Přesto není nízká cena hlavní předností hostelů. Důležitější je jejich schopnost vytvořit příjemné místo pro setkávání a výměnu zkušeností.

Švýcarský národní park oslavil sté narozeniny

Švýcarský národní park oslavil sté narozeniny

První Národní park v Alpách oslavil v srpnu zaslouženou stovku. Oslavy zároveň jediného národního parku ve Švýcarsku přináší různorodé pohledy do jednoho století vývoje divočiny.

Walliské Alpy: aktivně do hor i za odpočinkem do termálních lázní
Trekování v horách

Walliské Alpy: aktivně do hor i za odpočinkem do termálních lázní

Walliské Alpy patří zcela právem mezi hlavní lákadla celého alpského masivu hned po Mont Blancu. Oblast rozkládající se v jižní části Švýcarska a sousedící Itálie je držitelkou četných rekordů.