V Řecku se platí eurem, které v roce 2002 nahradilo drachmy. Ceny v Řecku jsou znatelně vyšší než u nás. Řada cen se v Řecku liší v během léta a v období mimo hlavní turistickou sezónu. Rozdílná cenová úroveň je také na pevnině, na turisticky exponovaných ostrovech a v těch částech souostroví, kam i v sezóně dovolených dorazí jen pár zatoulaných turistů.
Ubytování
V Athénách stojí postel v dormitory hostelu 17 euro a za třílůžkový pokojík bez sociálního zařízení zaplatíte 23 euro. Na ostrovech v Egejském moři panuje zcela jiná situace. Zatímco během léta přijde třílůžkový pokoj na 45 až 65 euro, po sezóně snadno usmlouváte cenu až na 30 euro/noc. Tamní ubytování má samozřejmě mnohem vyšší kvalitu než to v řecké metropoli – pokoje mají balkónky, terasy, bazény.
Jídlo
V klasických řeckých tavernách se dobře najíte za 10 euro na osobu. Cena místního rozlévaného vína se pohybuje mezi 3 a 5 euro za půllitrový džbánek. Většina předkrmů přijde na 2 až 5 euro, hlavní jídla na 5 až 8 euro. Vyšší cenu mají obvykle jen čerstvé ryby a mořské plody. Couvert bývá započítán, i když spousta místních návštěvníků taveren ještě nechává pár drobných při odchodu na stole.
Pecen bílého chleba kupovaný v pekárně přijde na 1,80 až 2,50 euro. Sladké pečivo jako např. baklava obvykle stojí 1 až 1,50 euro. Za půl kila sýru feta kupovaného v supermarketu zaplatíte od 4 do 8 euro. [cut]
Nápoje
Cena 1,5 litru balené vody se v supermarketu pohybuje kolem 30 centů, zatímco za vodu koupenou na ulici, ať už chlazenou nebo zteplalou, dáte 1 euro.
Řecké druhy piva vyjdou na zhruba 3 euro, západní pivo je trošku dražší. Točené pivo dostanete za 3,5 eura.
Řecké víno kupodivu nepatří k nejlevnějším. I v supermarketu přijde láhev na nejméně 3 euro, za dobré víno však počítejte spíš 5 – 6 euro a výjimkou nejsou ani láhve za 10 euro. Výhodným nákupem jsou pětilitrové kanystry bílého vína, neboť jak se ukázalo, majitelé taveren je rozlévají do džbánků jako „místní domácí výrobu“. A toto bílé víno je opravdu chutné.
Doprava
V Athénách přijde cesta autobusem z centra na letiště na 3,50 euro. Jinak jsou všechna významná místa situována ve středu města, takže vše můžete odchodit po svých.
Pokud míříte na ostrovy v Egejském moři, jízdenky na trajekty budou jistou zátěží pro vaši peněženku. Cena jízdenek stoupá podle toho, zda jedete starým pomalým vrakem, lepším trajektem nebo speedboat. Například 9hodinová plavba obyčejným trajektemz Ikárie do athénského přístavu Pireus stála 20 euro, pětihodinová cesta z Pirea na správní středisko Kyklad, ostrov Syros, přišla na 19,20 euro, plavba Parros – Santorini na15 až 20 euro podle lodi. Hodinové přeplutí mezi sousedními ostrovy Syros a Tinos stojí 5 euro.
Pronájem auta/skútru
Mimo turistickou sezónu na ostrovech v Egejském moři přijde jednodenní vypůjčení auta na 20 až 35 euro. Vyšší ceny jsou na turističtějších ostrovech, především na Santorini. S vyšším počtem dnů může cena mírně klesnout. Cena skútru na jeden den se v závislosti na jeho velikosti pohybuje od 8 do 12 euro.