Trojice Kanárských ostrovů oplývá neskutečnou rozmanitostí přírody. Najdete tu scenérie sopečné krajiny, písečných dun, vavřínových lesů, terasových políček, rozkvetlých svahů, palmových hájů. Svezete se ponorkou po mořském dnu a vystoupáte na Pico del Teide, nejvyšší horu Španělska. Výborně se najíte v některé z rybářských vesniček a můžete udělat nespočet pěších výletů v nádherných skalnatých horách. My se tentokrát podíváme na nejslavnější z nich – Tenerife.
Třetí největší Kanárský ostrov má téměř dokonale kruhový tvar a jeho hlavním rysem je rozmanitost. Fauna, flóra a samozřejmě i klima se mění od mírného přes subtropický až k tropickému pásu a krajina připravuje překvapení na každém kroku.
Koncem srpna mi hlídací pes z nejmenovaného webu poslal tip na akční letenku na Kanáry. Super! Volám kámošce a během pár hodin jsme rozhodnuté – vyrazíme!
Sopečný ostrov Lanzarote ukrývá spoustu přírodních skvostů. Prohlédněte si fotografie a parádní video s leteckými záběry.
Když se začnou zkracovat dny a je potřeba si vzít na pádlování teplejší boty a oblečení, začne mi vždy v hlavě vrtat, kam vyrazit za teplem…
Tak je nazýván největší z Kanárských ostrovů, Tenerife. A opravdu. I v zimě tu teploty klesnou jen výjimečně pod dvacet stupňů. Proto je návštěva tohoto ostrova ideálním způsobem, jak se v našich chladných měsících trochu ohřát.
Pokud jste milovníky jara, na Kanárských ostrovech budete po celý rok jako v ráji. V zimě teploty neklesají pod 18 °C, a proto zejména Evropané rádi tráví nevlídné měsíce na tomto atlantském souostroví.
Postupujeme pomalu vzhůru, dech se krátí, nadmořská výška je znát. Nohy zakopávají přes velké ostré kameny, kolem stezky leží sněhová pole. Zastavuji se a házím po kamarádovi Robinovi kouli sněhu. Před námi se tyčí vrcholový kužel sopky. Fouká čerstvý vítr, čepice a rukavice se docela hodí. Výstup na nějakou pětitisícovou jihoamerickou sopku? Kdepak. Jsme na Kanárských ostrovech!