Přestože trpí těžkou poruchou srážlivosti krve, snažil se zdolat horu, na kterou by si netroufl leckterý zdravý člověk. Třiadvacetiletý Daniel se o výstup na Mont Blanc (4 807,81 m n. m.) pokusil společně s dalšími osmi hemofiliky z celého světa. Cílem expedice byla podpora mezinárodního projektu Save One Life, který pomáhá pacientům se špatnou srážlivostí krve v méně rozvinutých zemích světa. S hemofilií bojuje Daniel celý život.
Po Sicílii druhý největší ostrov Středozemního moře je známý svými nádhernými plážemi. Díky odstínům modři a bělounkému písku hrají La Maddalena, Costa Smeralda a Capo Carbonara prim v celém Středomoří. Vydáme se ale i do historických měst s rušnými uličkami, restauracemi a nabídkou sardinských specialit nebo na výlety k žulovým skalám při pobřeží i do hornatého vnitrozemí – vápencového pohoří Supramonte, které se táhne od nejvyšší hory ostrova přes soutěsku Gorropu až do zálivu Orosei.
Nejjižnější region pevninské Itálie není tak turisticky exponovaný jako třeba Toskánsko, Benátsko nebo riviéra kolem letoviska Amalfi. Přitom Kalábrie, špička pomyslné italské boty, nabízí návštěvníkům ideální podmínky.
Říká se, že všechny cesty vedou do Říma. Apeninská bota ale nabízí mnohem více míst, které stojí za návštěvu a poměrně snadno je lze projet třeba za prodloužený víkend.
Neapol žije dneškem a na zítřek se neptá. Naplno. Vítejte v jedné z geologicky nejnepředvídatelnějších a seismicky nejaktivnějších oblastí Evropy i světa. V oblasti, které dominuje dvojitě rozeklaný vrchol Vesuvu. Jediné sopky na evropském kontinentu, která hrozí celému zálivu.
Přestože Řím zrovna neoplývá rozlehlými městskými parky jako jiné světové metropole, neuvěřitelně krásně voní. Právě tato přenádherná vůně si podmaní každého na dlouhá desetiletí. Intenzivněji než zrakový či sluchový vjem. I když dívat se je také opravdu na co.
Zatímco střední a západní Evropa putuje v létě do letovisek severní Itálie jako je Bibione, obyvatelé italského severu se přesouvají na jih. Jednou z nejoblíbenějších oblastí je region Kalábrie, respektive její malebné pobřeží, jehož azurové moře poskytuje úlevu v extrémně horkých letních měsících. Hlavní sezónou se zde rozumí červenec a srpen, ovšem pláže se plní už od půlky června a zajisté nezůstávají prázdné úderem posledního dne letních prázdnin.
Horské túry a k tomu vybrané jídlo a pití ve „vystajlovaném“ bydlení s architekturou, která elegantně snoubí staré s novým. To se od výpravy do Jižního Tyrolska čeká jaksi samo sebou. Pětihvězdový standard mohou navýšit ještě neobvyklé zážitky. Nabízíme vám jich pět, o nichž jste nejspíš ještě ani neslyšeli. Teplo a slunečno je přitom v tomto italském regionu obvykle ještě v říjnu.