Covid, zdraví a bezpečnost

22. 6. Pro cestu do Francie je potřeba jen negativní test – antigenní, nebo PCR starý max. 72 hodin. Pokud za sebou máte očkování, stačí vám jeho potvrzení o ukončení ne starší jak 14 dní. Nutno vyplnit formulář: www.interieur.gouv.fr

2. 6. Ve Francii končí nouzový stav zavedený kvůli pandemii koronaviru. Platil od poloviny října loňského roku. Vystřídá ho takzvaný přechodný režim platný do konce září. S koncem nouzového stavu přebírají některé rozhodovací pravomoci opět poslanci Národní shromáždění.

10. 5. FRANCIE oznámila 4bodový plán rozvolnění, který zahrnuje otevření památek a muzeí i restaurací a od 9. června opětovné přivítání turistů! Co takhle vyrazit třeba za horskými výšlapy a plážemi na Korsiku?

14. 4. Cestující v rámci států EU musí pro vstup do Francie předložit negativní PCR test ne starší než 72h (pro osoby od 11 let) a vyplnit čestné prohlášení o bezinfekčnosti. Výjimku z této povinnosti májí tzv. pendleři, řidiči silniční nákladní dopravy a obyvatelé žijící v okruhu 30 km od hranic. Po příjezdu do Francie je doporučeno absolvovat 7 denní karanténu a znovu podstoupit testy PCR na COVID-19.

  • Od 16. 01. 2021 platí na celém území Francie striktní zákaz večerního vycházení od 19h do 6h.
  • Dále platí i zákaz pohybu nad 10km od bydliště během celého dne a zákaz cestování mezi regiony.
  • Povinnost nošení roušky v dopravě, v uzavřených prostorech i na veřejnosti. Toto opatření se týká chodců, motocyklistů i uživatelů koloběžek, nikoli však automobilistů.
  • Na celém území platí pokyn k dodržování základních hygienických pravidel (rozestupy, mytí rukou, roušky, pravidelné větrání vnitřních prostor), zákaz shromažďování se a uzavření všech hotelových, stravovacích, kulturních a sportovních zařízení.

9. 4. Cestující v rámci států EU musí pro vstup do Francie předložit negativní PCR test ne starší než 72h (pro osoby od 11 let) a vyplnit čestné prohlášení o bezinfekčnosti. Výjimku z této povinnosti májí tzv. pendleři, řidiči silniční nákladní dopravy a obyvatelé žijící v okruhu 30 km od hranic.

Po příjezdu do Francie je doporučeno absolvovat 7 denní karanténu a znovu podstoupit testy PCR na COVID-19.

18. 2. Cestující v rámci států EU musí pro vstup do Francie předložit negativní PCR test ne starší než 72h (pro osoby od 11 let) a vyplnit čestné prohlášení o bezinfekčnosti. Výjimku z této povinnosti májí tzv. pendleři, řidiči silniční nákladní dopravy a obyvatelé žijící v okruhu 30 km od hranic.

14. 1. 2021 Cestujícím v rámci států EU je doporučeno absolvovat PCR test či antigenní test. Na celém území platí pokyn k dodržování základních hygienických pravidel (rozestupy, mytí rukou, roušky, pravidelné větrání vnitřních prostor), zákaz shromažďování se a uzavření všech hotelových, stravovacích, kulturních a sportovních zařízení.

11. 1. 2021 Češi cestovat stále bez restrikcí. Jedinou změnou je to, že se ode dneška při návratu z Francie musí prokázat testem.

26.11.2020 Pro vstup je nutné mít vyplněnou atestaci, karanténa a test jsou doporučené.

13.10.2020 Vstup do Francie je pro občany ČR možný, je nutné předložit doklad o zdravotním stavu, podepsat prohlášení a nastoupit do karantény.

Mauricius umožňuje cestovatelům vstup po předložení testu ne staršího než 7 dní. Dále je nutné podstoupení dalšího testu a 14-ti denní karanténa v předem zarezervovaném hotelu.

V Paříži je relativně bezpečno, situace je jiná v okrajových a předměstských částech Paříže, kde převážná většina obyvatel jsou přistěhovalci z Afriky a kde je to zvláště po setmění méně bezpečné. Pozor si musí dát obzvláště turisté v metru a blízko památek, kde se hodně krade. Obecně platí, že velké přestupní stanice metra a příměstských vlaků, jako jsou Châtelet, Gare du Nord, Gare de l’Est či St-Lazare, jsou křižovatkou obrovského množství cestujících, a proto je třeba dávat pozor na své osobní věci.

Paříž se dělí na 20 obvodů a až do 15. obvodu má být bezpečno. Není to ovšem pravda, v jakémkoli obvodu, i v těch klidnějších, se může stát nějaká dramatická situace (viz teroristické útoky na začátku ledna nedaleko Bastille). Co se týče ostatních měst ve Francii, je známo, že v přístavním městě Marseille na jihu Francie je velký počet přistěhovalců z Alžířska a Maroka a není zde úplně bezpečno. Také velká města jako Lyon, Lille a Toulon mají zvýšenou kriminalitu.

S aktualizací online průvodce nám pomohla Tereza Přidalová.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: