Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: památky v metropoli Tallin a městě Viljandi, lázeňská města Kuressaare a Pärnu, národní parky.

Cestopisy z Estonska

Estonsko je nejsevernější z pobaltských zemí. Druhého února roku 1920 byla podepsána ve městě Tartu mírová dohoda mezi Ruskem a Estonskem, v níž Rusko uznalo nezávislost nově vzniklého státu. Od Finska ho na severu dělí zhruba 80 km široký Finský záliv. Baltské moře na západě omývá jeho členité pobřeží s řadou zálivů a se zhruba 1500 ostrůvky. Převážnou část hranice s Ruskem tvoří rozlehlé Čudské jezero.

ESTONSKO

Celkem se v Estonsku nachází přes 1400 jezer a mnoho močálů, rašelinišť a bažin. Země leží v severozápadní části Východoevropské roviny, proto zde průměrná nadmořská výška činí pouhých 50 m n.m. Nejvyšším místem země je Suur Munamägi vysoký pouhých 318 m. Skoro polovinu území pokrývají lesy. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Estonska.

Zajímavosti v Estonsku

Od vyhlášení nezávislosti na Rusku v roce 1991 se Estonsko velice rychle rozvíjí a dnes patří mezi nejdynamičtější postkomunistické země. Poslední ruské jednotky zemi opustily v roce 1994. Hlavní město Tallin má sympatické historické centrum, jehož atmosféru jen občas ruší nájezdy Finů, kteří často přijíždí za levným alkoholem. Na venkově nejvíce zaujmou národní parky, jejichž flóra a fauna je již silně severská.

Další fotky z Estonska si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: