Francouzská Polynésie, která je zámořským územím Francie, je nejvýchodnějším státem jižního Pacifiku. 118 ostrovů a atolů roztroušených na ploše srovnatelné s Evropou tvoří pět souostroví: Společenské ostrovy, souostroví Tuamotu, Australské ostrovy – Tubuai, souostroví Markézy a Gambierovy ostrovy.
Co by vám nemělo uniknout: ostrov Tahiti na Společenských ostrovech, potápění na druhém největším atolu na světě v souostroví Tuamotu, romantické jeskyně v Rurutu na Australských ostrovech, mořské laguny s tyrkysovou vodou na ostrově Moorea a souostroví Markézy.
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR MAP A PRŮVODCŮ na www.KnihyNaHory.cz:
MAPY A PRŮVODCE FRANCOUZSKÉ POLYNÉSIE
Už jen vyslovení názvů „Tahiti“ nebo „Bora Bora“ dokáže zvýšit srdeční tep jachtaře. Ostrovy ve Francouzské Polynésii patří oprávněně na vrchol seznamu vysněných míst.
Uprostřed oceánu se vyjímá pět nádherných Společenských ostrovů: proslulé Bora Bora, hornatý ostrov Ra’iātea, ostrov vanilky a perlových farem Tahaa, poklidný Huahine a osamělý korálový atol Maupiti.
V odstínech černé, modré fialové a dokonce i zelené. Symbolizují věrnost a věčnou lásku. Tahitské perly patří k unikátům, kterým jen málokdo odolá.
Čerstvé ovoce, ryby přímo vytažené z moře a kokos. Polynéská kuchyně rozhodně stojí za ochutnání. Takovému pikniku na pláži s vybranými polynéskými lahůdkami byl jen málokdo odolal.
První návštěvníci popisovali Tahiti jako ráj na zemi, kde žijí domorodci nevinně daleko od zkažené civilizace. Tradiční kulturu Tahiťanů můžete na ostrovech zažít i dnes.
Ráji na zemi konkuruje ráj pod vodní hladinou. Korálové zahrady i mořští živočichové se zcela vyrovnají zahradám na pevnině. Na své si přijdou potápěči všech úrovní. Ale ani my, vyzbrojeni pouze šnorchlem a brýlemi, jsme nepřišli zkrátka, protože bohatý mořský život pulzuje i v mělkých lagunách nedaleko od břehu.