Phu Quoc, nová TOP destinace jihovýchodní Asie
Pláže a tropické ostrovy

Phu Quoc, nová TOP destinace jihovýchodní Asie

Máte před sebou dovolenou ve Vietnamu a váháte, zda vyrazit i na ostrov Phu Quoc? Ukážeme vám, že jde o jedinečnou destinaci, kterou rozhodně stojí za to navštívit. Phu Quoc si zamilujete. Je to exotická perla Vietnamu, ze které se vám nebude chtít vracet. Krásné pláže s průzračnou vodou, chutná kuchyně a panenská příroda s množstvím cizokrajných zvířat – to všechno čeká právě tady.

Vietnamská Sapa je královnou všech kontrastů

Vietnamská Sapa je královnou všech kontrastů

Majestátní hory, hluboká údolí, fotogenické scenérie, ale také domov řady etnických menšin nebo nejnavštěvovanější kout severozápadního Vietnamu. To všechno a spousta dalšího je Sapa – bývalé francouzské horské středisko, které vás do minuty zcela pohltí. Ostatně jako na celém Vietnamu, i na Sapě se podepsali francouzští kolonizátoři.

Cestování Vietnamem na ocelovém oři
Moto-cestování

Cestování Vietnamem na ocelovém oři

Je tomu pár minut, co s námi letadlo dosedlo na ranvej v Hanoji a já nervózně vyčkávám místní autobus směr stará čínská čtvrť, centrum všech baťůžkářů. Nervózně proto, protože to bude můj první reálný kontakt s místní dopravou, o které jsem zatím jen četl většinou odrazující články. Nastupuji, platím, usedám a za velmi zvídavých a nevěřících pohledů místních spolucestujících vyrážím na hodinu a půl dlouhou „vyhlídkovou“ jízdu.

Lolo, Dzao, Nung, Hani: za etnickými menšinami severního Vietnamu
Domorodá etnika

Lolo, Dzao, Nung, Hani: za etnickými menšinami severního Vietnamu

Některá etnika jsou početná, patří k nim milion příslušníků, dalších je pouhých několik set. Žijí v malých osadách nebo ve vsích s ostatními etniky a své zvyky ztrácejí ještě rychleji, než ty početnější skupiny. I do severního Vietnamu dorazila „moderní civilizace“, telefony a technika pomalu, ale jistě vytlačuje staré tradice a kulturu tamních lidí.

Dao Khi neboli Opičí ostrov v oblasti Can Gio

Dao Khi neboli Opičí ostrov v oblasti Can Gio

Novodobá planeta opic? Dao Khi, opičí ostrov na kterém se budete cítit poněkud v menšině. Připravte si hodně jídla, budete ho potřebovat. Tamní opice mají totiž velké nároky i apetit.

VIDEO: V zajetí vietnamských skútrů

VIDEO: V zajetí vietnamských skútrů

Vietnam láká cestovatele na složitou historii i spoustou přírodních památek. Opravdovým zážitkem je ale místní doprava, zejména tisíce skútrů proplétajících se všude, kde je to jen možné (někdy i nemožné).

Na dvou kolech ve Vietnamu aneb podrobný návod jak se stát asijským motorkářem
Moto-cestování

Na dvou kolech ve Vietnamu aneb podrobný návod jak se stát asijským motorkářem

Kde si koupit motorku, jak vybírat a proč ve Vietnamu nemůžete mít platný řidičák? Přečtěte si dostatek rad a tipů od člověka, který jihovýchodní Asii na motorce celou projel.

Made in Vietnam: Jak žijí lidé, kteří šijí naše oblečení?
Aktuality

Made in Vietnam: Jak žijí lidé, kteří šijí naše oblečení?

4 koruny na hodinu, žádné práva a spoustu povinností, odbory nefungují, za stávku tě klidně vyhodí. Jestlipak víte, kdo stojí za vaší novou bundou na hory?