Stručný průvodce

Co by vám nemělo v Tibetu uniknotu: hlavní město Tibetské autonomní oblasti Lhasa, posvátná hora Kailás, základní tábor při úpatí Mt. Everestu, některý z místních kláštěrů, jako je Džonkhang nebo Däpung, a posvétné jezero Manasarovar.

Cestopisy z Tibetu

Himalájská země už od Druhé světové války marně bojuje s nechtěnou nadvládou Číny. V roce 1950 do země vnikla čínská armáda a až do teď v ní zůstala. Mnohem více se o intervenci Číny do Tibetu můžete dovědět z knihy Sedm let v Tibetu od Heinricha Harrera, který se jako jeden z mála Evropanů do Tibetu v té době dostal.

Stal se velmi blízký přítel tehdy mladičkého Dalajlámy a když se pak roce 1952 vrátil do Evropy, mnoho své energie vložil do snahy pomoci Tibetu. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Tibetu.

Zajímavosti v Tibetu

Tiběťané jsou v současné době v podobné situace jako Češi za sovětské okupace. Však také mnoho mladých mnichů se po vzoru Jana Palacha upaluje na protest proti Číně. Smutným faktem je, že většina světa konání Číny marně přihlíží.

Další fotky z Tibetu si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: