Dívám se mu do tváře a pozoruji, jak koutkem úst pomalu vypouští kouř z Cheerootu, který je tak typickým znamením pro každého muže v místním regionu. Cheeroot se v Barmě kouři místo cigaret a svým vzhledem se maličko podobá doutníku. I já dostávám pár kousků na ochutnání a při popotahování nespouštím oči z mého objektu…
Sezení na zemi, minimum učebních pomůcek, 6 dní v týdny i 10 hodin denně. Škola v Tibetu není žádný med, ale je nezbytně nutná!
Bylo jich až 5000, měří až 35 metrů a mají až 13 stran. Kamenné věže v tibetské Danbě dokážou nadchnout nejen velikostí, ale i tím, že u nich mnoho turistů opravdu nepotkáte.
Tibet je snem většiny cestovatelů. Tato země mystického kouzla, pustých plání a osobitých lidí je však pod čínskou správou, a tak je velmi obtížné navštívit ji svobodně. Málokomu se podaří prohánět se pod zasněženým Himalájem na motorce.
Xiahe se nachází v tzv. „vnitřním Tibetu“, v provincii Gansu (Kan-su) a patří k nejzajímavějším městům v Číně.
K ránu se šedé nebe protrhlo blesky a neskutečným slejvákem. Letos se monzuny nejen zpozdily, ale hlavně zasáhly, kam neměly. Chtěli jsme brzy ráno odjet na autobusové nádraží a dostat se co nejdřív do Songpanu, odkud jsem měla v plánu ještě vyrazit do kopců a konečně si trochu odpočinout od velkých měst s davy lidí. Petr však ve vlaku vyčerpal všechnu sílu i statečnost a byl k neprobuzení až do jedenácti.
Podlehněte tajemnému vábení posvátné hory. Poznáte, jak prožívají Tibeťané to, co patří k životu – zrození, smrt, rituály i sny…