Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: antický komplex v Baalbeku, posvátné údolí Qadisha, městečko Bcharré, Les božích cedrů nedaleko Bcharré, nejstarší obydlené místo na světě Byblos, památky v Tripolisu, metropole Bejrút.

Cestopisy z Libanonu

Libanon je 250 km dlouhý a pouhých 50 km široký pás země na pobřeží Středozemního moře. Stále to není typická turistická země, většinu návštěvníků tvoří Arabové z bohatých zemí Perského zálivu, kteří si do této relativně tolerantní, převážně muslimské země přijíždějí „vyhodit z kopýtka“.

Holubi skaly v Bejrutu

Dějiny Libanonu jsou značně pohnuté. Politická moc v rukou křesťanská pravice, frustrace muslimské většiny a proud palestinských uprchlíků z Izraele stály na počátku občanské války, která vypukla v roce 1975 a v různé intenzitě trvala celých 20 let. Život Libanonu bohatě poznamenal Izrael, který na jeho území opakovaně pronikal při útocích na palestinské tábory. Vztahy s Izraelem zůstávají napnuté. Proto cestovat do jižních oblastí země okolo hranic s Izraelem může být stále nebezpečné, v závislosti na mezinárodní situaci. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Libanonu.

Zajímavosti v Libanonu

Libanon má rozhodně co nabídnout, a to jak bohatou architekturu měst, tak zlaté pláže, přírodní zátoky a skalní útesy na mořském pobřeží nebo horské oblasti ve vnitrozemí vhodné pro turistiku a rafting. Ačkoliv se země nachází nedaleko syrské pouště, v horách dosahujících výšky přes 3000 metrů jsou vhodné podmínky pro lyžování a další zimní sporty. Libanon je zemí cedrů, tento strom je vyobrazen i na státní vlajce. Oficiálním jazykem je sice arabština, ale ve městech je většina nápisů vyvedena také v angličtině nebo francouzštině, což cestovatelům značně ulehčuje situaci. Asi 60 procent populace jsou muslimové, zbytek se hlásí ke křesťanství.

Další fotky z Libanonu si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: