V Kyrgyzstánu platí, že taxíkem se dá dojet prakticky všude, ceny se odvíjejí od nálady taxikáře a vaší schopnosti smlouvat. Na delší trasy se vyplatí mašrůtka (mikrobus). Jízdní řád neexistuje, ale povětšinou jde o nejlevnější a relativně pohodlný způsob dopravy. Cesta Cholpon Ata- Biškek vyšla na méně než 150Kč.
Do Kyrgyzstánu je několik možných cest, nejjednodušší je letecká na letiště Manas v hlavním městě Biškek. Z Prahy je pohodlný let s Turkish airlines přes Istanbul.
Pro řízení osobního vozu potřebujete mezinárodní řidičský průkaz a dvě fotografie, zdroje ale neudávají, k čemu je místní úřady potřebují. Půjčovny automobilů v Kyrgyzstánu neexistují, je však možné pronajmout si vůz s řidičem.
Jezdí se vpravo. Silniční síť je uboze udržovaná a sestává z dvouproudových, věčně rozbitých silnic. Výjimku tvoří nedávno rekonstruovaná silnice z Biškeku do Oše. Místní řidiči příliš nedodržují dopravní předpisy, jezdí nepřiměřenou rychlostí a v noci nesvítí, proto často dochází k těžkým nehodám. Jízda po Kyrgyzstánu proto vyžaduje velkou opatrnost.
Vnitrostátní leteckou dopravu lze využít například na trasách Biškek-Oš, Biškek-Batken, Biškek-Isfana apod. Je vhodné kupovat letenky s určitým předstihem (minimálně několik dní). V Biškeku samotném existuje řada cestovních kanceláří, které Vám s letenkou mohou pomoci a jsou obvykle poměrně spolehlivé.
Autobusovou dopravu obvykle obstarávají starší autobusy Ikarus, ale rozšiřují se i ojeté luxusnější autobusy z Evropy nebo Číny. V letních měsících bývají velmi plné autobusy z Biškeku na Issyk Kul. Autobusová doprava spojuje však všechna hlavní města na severu a na jihu země a patří k levnějším způsobům cestování. Autobusy však nejezdí mezi severem a jihem Kyrgyzstánu. Určitým kompromisem mezi cenou a rychlostí jsou mikrobusy (maršrutky), které spojují velká města a odjíždějí, jakmile se naplní. Cena je obvykle o 15-20% vyšší než v autobusu, ale jejich rychlost může být až dvojnásobná. Pouze mezi Severem (Biškekem) a jihem (Oš, Džalalábád) jezdí sběrná auta, většinou Volhy nebo starší Mercedesy, které odjíždějí z určitých míst v obou městech, jakmile se naplní. Vzhledem ke kolísání cen benzínu může v sezóně rovněž kolísat i cena za cestu.
Městskou hromadnou dopravu zajišťují především minibusy (maršrutky), které mají napsáno směr jízdy a velká část z nich se v určitém bodu dotýká centra města. Mnohem pomalejší jsou trolejbusy, do kterých však lépe nacpete batohy, zvláště pokud jste ve větší skupině.