Lidé, zvyky, náboženství

[cut]Při návštěvě Kuvajtu je třeba respektovat několik základních pravidel, jejichž dodržování je velice přísně hlídáno a jejichž porušení může vést až k uvěznění v místních nápravných zařízeních. Především je to požívání alkoholických nápojů i drog na veřejných místech i v soukromí. V Kuvajtu nebylo donedávna k dostání ani nealkoholické pivo. Nyní je prodej některých druhů tohoto piva povolen a je k dostání ve vybraných prodejnách. Dalším přestupkem je propagace i použití pro vlastní potřebu veškerého tiskového nebo video materiálu s erotickým podtextem. Na všech hraničních přechodech lze očekávat podrobnou osobní prohlídku, včetně prohlížení záznamů na videokamerách.

Poslední zásada důležitá pro Evropany se týká chování a oblékání žen. [/cut]Kuvajt je v porovnání s jinými arabskými zeměmi poměrně bezpečnou zónou pro volně se pohybující ženy, přesto je vhodnější si zajistit mužský doprovod. Co se týká oblečení, doporučují se zahalená ramena a nohy po kolena. Všechna tato omezení se ještě stupňují v průběhu Ramadánu, kdy se na veřejnosti nesmí jíst, pít, ani požívat jiných požitků, jako například kouřit, líbat se, žvýkat žvýkačku od východu do západu slunce.

Rodilí Kuvajťané netvoří ani polovinu obyvatelstva (cca 44 %, přičemž volební právo mají jen „starousedlíci“, tj. asi 13,5 % obyvatel). Dále tu žijí Arabové z jiných zemí (35 %), přistěhovalci z Indie, Pákistánu, Bangladéše, Íránu a dalších asijských zemí. Státním náboženstvím je islám (95%), žijí tu i minority křesťanů, hinduistů aj.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: