Objevit zvláštní krásu pouště někomu netrvá ani minutu, někdo jí objevuje postupně, ale kdo v poušti pobýval, „nemůže zapomenout“.
Putovat Jordánskem pěšky je tak starý nápad jako starověké stezky. Po tisíce let cesty sloužily obchodu a komunikaci mezi odlehlými komunitami lidí. Dnes na ně vyrazili baťůžkáři. Jordan trail, dálkový trek spojující přes celou délku Jordánska Um Qais na severu s Akabou na jihu, není díky své obtížnosti frekventovaný ani v časech bez covidu, natož nyní. A jako obrovský příslib se jevila prakticky nulová návštěvnost Petry, wádí Rum a nakonec i letovisek u Rudého a Mrtvého moře. Masa svátečních turistů stále sedí zavřená doma. Je tedy nejvhodnější čas vyrazit za jordánským dobrodružstvím!
Jordánsko je nádherná země, která se poslední dobou stává čím dál více oblíbeným turistickým cílem. Není se čemu divit – země s bohatou historií nabízí plno památek, pláže a nádherná místa k potápění, kouzelná místa v poušti i plno možností sportovního vyžití.
Jordánsko je zemí skrytých pokladů. Většina turistů do státu v oblasti Blízkého východu ale míří za jediným cílem, a tím je skalní město Petra. Toto místo je skutečně jedinečné a na celém světě byste jen horko těžko hledali takový unikát. Proč je město Petra tolik oblíbené a nabízí Jordánsko i jiná zajímavá turistická místa?
650 kilometrů dlouhá dálková turistická stezka Jordan Trail vede skrze Jordánsko od města Um Qais na severu až do letoviska Aqaba na jihu země. Čtyřiceti denní pěší putování vede přes 52 vesnic a měst, rozmanitou krajinou od zvlněných zalesněných kopců, přes skalnaté útesy a údolí, skalní město Petra, dramatické písečné krajiny a tyčící se hory ve Wadi Rum až po křišťálové vody Rudého moře.
Své stopy zde zanechali Nabatejci, Římané, arabské muslimské dynastie i křižáci. Přesto je největším klenotem malého bezpečného království nádherná scenérie pouštní krajiny a pohostinní a přátelští beduíni v ní.