Země vycházejícího slunce je zemí kontrastů. Na jedné straně je symbolem technologického pokroku, na druhé straně zde stále platí některé dávné tradice. Objevte jednotlivé ostrovy, z nichž je každý trochu jiný.
Lidé se zde k sobě chovají velice slušně a ohleduplně, násilí není běžné. Problém při cestování může vzniknout kvůli jazykové bariéře, protože většina Japonců anglicky nemluví nebo se stydí za nedokonalosti a proto jazyk nepoužívají. Služby v Japonsku ale fungují tak bezproblémově, že i přes jazykovou bariéru je možné zařídit vše potřebné.
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR MAP A PRŮVODCŮ na www.KnihyNaHory.cz:
MAPY JAPONSKA a PRŮVODCE JAPONSKEM
Stále živé chrámy, samurajské hrady, tradiční zenové zahrady i moderní Tokio vás při návštěvě Japonska pohltí stejně jako místní kuchyně a její tajemně znějící pojmy suši, tempura, jakitori, udon a soba, rafute či takojaki, ochutnávku exkluzivního hovězího masa wagjú nevyjímaje. Každý váš den bude plný dojmů, barev a vůní, každý krok poodhalí o něco víc nejen z krásy této fascinující země, ale i z jejích chutí.
Podívejme se na osm pozoruhodných faktů o Zemi vycházejícího slunce. Co všechno museli muži podstoupit při výrobě katany? A co žena samurajka? Osmičku jsme vybrali proto, že je v Japonsku považována za šťastné číslo. Kandži, tedy znak, který se pro ni používá, totiž připomíná znak pro prosperitu a šťastnější zítřky.
Obyvatelé Japonska se (asi jako všichni) každý rok těší na jaro. Symbol odcházející zimy a přicházejícího jara představují nejdříve rozkvetlé slivoně (ume), tulipány a hlavně rozkvetlé třešně, neboli sakury.
Japonsko v dnešní uspěchané době představuje symbol klidu. Pojďte se tam vypravit za relaxací!
Říká se, že každý Japonec by měl na horu Fudži alespoň jednou za život vylézt. Pojďte se k nim přidat!
Pavla Tsuji vystudovala japonskou filologii a potom se do Japonska i provdala. Jak se v Japonsku žije a jaká jsou její doporučení pro cestovatele?