Dovoz valut a deviz není omezen. Místní měna šekel (NIS) není volně směnitelná. Izrael má rozvinutý bankovní systém a hustou síť bankovních poboček. Ve většině obchodů je možné platit mezinárodními kreditními a debetními kartami – VISA, MasterCard apod. Obecně lze říci, že v zemi není problém s použitím běžných platebních prostředků, jako jsou mezinárodní karty nebo cestovní šeky (např. American Express).
Většina návštěvníků přijíždí s cestovní kanceláří, a má tedy ubytování předem zajištěné. Ale ani pro individuální turisty není problém si vybrat ze široké nabídky. Drahé hotely bývají na velmi dobré úrovni, ale i v hotýlcích střední třídy lze bydlet pohodlně. Ceny se samozřejmě pohybují v jiných úrovních než u nás, Izrael patří ve všech ohledech k dražším zemím.
Lze také využívat poměrně levné ubytovny, se kterými se však setkáte jen ve velkých městech – většinou jen v Jeruzalémě a Tel Avivu. Jejich ceny bývají příznivé i pro české turisty. Některé z těchto hotýlků či hostelů se zaměřují převážně na mladé cestovatele, ubytování nabízejí na poměrně slušné úrovni a ceny se přitom pohybují od 30–40 NIS na osobu a noc. Stejně jako v ostatních teplých krajích, i zde se občas nabízí možnost přenocovat na střeše ubytovny, což je příjemný a netradiční zážitek. Platí se ještě méně a pokud jste v hostelu jen přes večer a noc, pak tato varianta nemá větší nevýhodu. Obvykle bývá obsluha ochotná vám uložit batoh přes den na vrátnici a běžně se půjčují na noc deky či matrace.
Většina hotelů (i těch levných) má vlastní webové stránky, a tedy i možnost rezervace po internetu. Uvedené ceny se však liší od těch, které usmlouváte přímo na vrátnici s batohem na zádech. Doporučujeme tedy předem pouze zavolat a ověřit, zda mají volné pokoje, a cenu dohodnout na místě. V letní sezoně bývá ovšem rezervace vzhledem ke zvýšené poptávce nezbytná.
Samostatnou kapitolu tvoří kempy. Po Izraeli je naprosté minimum podobných zařízení, která známe od nás. S těmi typickými se setkáte například u Tiberiadského jezera na severu nebo u řeky Jordán. Spatříte zde stany, karavany a grily, ale v Izraeli to není právě typický způsob ubytování. Pravděpodobně vám taková tábořiště budou připadat špinavá a zbytečně drahá. Mnohem častěji spatříte u silnic v lesících neoficiální tábořiště, nejčastěji jen nějaké ohniště a jeden nebo dva stany. Nepořádek bude pravděpodobně stejný, ale táboří se zde zadarmo a není to zakázané. Pro občasné přespání na cestě to stačí, ale pro delší pobyt kempy v Izraeli vhodné nejsou.
Podle místního zákona je dovoleno spát všude, kde to není výslovně zakázáno (v těchto případech nechybí nápis v angličtině). Pokud se tedy rozhodnete spát venku, většinou tomu nic nebrání. Není to ani nebezpečné, se štíry a hady se můžete setkat jen v jižních pouštích a i tam jen výjimečně. Kriminalita v zemi je nízká a ani v tomto směru nehrozí větší riziko. Jen se občas může stát, že vás probudí náhodná policejní hlídka, ale ta se vždy chová přátelsky a pouze zajišťuje bezpečnost daného místa, tedy i vaši.