Mnoho lidí má Írán za zemi uzavřenou a s přísným náboženským režimem. Zvenčí se to tak může zdát, pronikne-li však člověk dovnitř, otevírá se mu svět skrytý pod pokličkou – režimu navzdory. Jednou z cest, jak se dostat mezi běžné Íránce a poznat jejich všední a opravdový život, je couchsurfing.
Není na světě příliš kontroverznějších zemí než Írán, který je západem démonizován. Ale pryč s politikou. Persie je místem, které si po několika minutách zamilujete. Není divu, že po odletu zpátky málem i nějaká ta kapka ukápla. I ten největší introvert si tu zde najde přátele. A co hlavně, budete se sem chtít určitě vrátit. Alespoň já chci.
Život v Teheránu je krásný i složitý zároveň. Ač jsou morální zásada striktně vyžadovány, bohatá mládež obdivuje západní styl života. Za zdmi svých vil tak můžou žít západním životem v zemi, která západní život neuznává.
Aktuální, ověřené, osvědčené a hlavně praktické informace o ubytování, dopravě, orientaci, stravování, nočním životě, službách i nakupování v hlavním městě Íránu.
Cože? Do Íránu? Teroristi, mudžahedíni, al-Káida, fanatici, šílenci, okradou vás, zabijí vás, jste dobrodruzi… To je jen malý výčet běžných asociacík Íránu. A realita? Těžko může být vzdálenější pravdě.
Závoj přes obličej se stal jedním ze symbolů správné muslimky. Víte, že ještě nedávno závoje málem skončily v propadlišti dějin? Co tedy vlastně způsobilo jeho renesanci?
Z šátků vylézají natužené ofiny a unylé tuniky ukrývají nejvyzývavější prádlo. Každý má mobil s fotoaparátem a přístup k internetu (s blokovanými stránkami). Že by moderní Írán?
Návštěva Íránu před prezidentskými volbami v roce 2009 přinesla stop s vojákem, lístek na autobus zadarmo i setkání s krásnou studentkou fotografie.