Pro Indy jsou nejsvatější tři věci – krávy, čapátí a kriket. Na ty první dvě narazíte už pár minut po překročení indických hranic, ale při své poslední cestě jsem se zaměřil na tu třetí – kriket.
Pohled na Mumbai může vypadat až apokalypticky, přehršel lidí, odpadky, chaos, průvodci nabízejících své služby atd. Určitou úlevu může nabídnout ostrov Elefanta.
Na severovýchod vyrážíme v podvečer, ve zmatku a horku se prodíráme davem lidí na nádraží v Berhampore. Konečně poznáváme náš autobus, má už trochu oprýskaný nátěr a začíná rezivět.
Navštívit oblast plnou svěže zelených keříků čajovníků patří mezi sny nejednoho milovníka tohoto nápoje. Čaji se daří v kopcích třeba na Srí Lance nebo v indickém Darjeelingu. po přečtení tohoto článku, konečně pochopíte rozdíly ve zpracování.
Klášter města Hemis se dva dny v roce mění na jeviště největší a nejpopulárnější náboženské slavnosti v Ladakhu, země vysokohorských průsmyků a žijící buddhistické kultury.
Cestovatelka Kateřina Krejčová jako první Češka a dost možná taky jako první žena vůbec zdolala šestitisícovku Kang Yatze II sólově alpským stylem!
„Pečivo“ se jí snad všude na světě. Někde má formu, chleba a rohlíků, jinde zase rozdílných placek a bochánků. V Indii mají placek požehnaně a jedí se prakticky ke všem jídlům.
Cesta za tajemnými etniky do Ladakhu. Po dlouhé cestě na střeše autobusu se před cestovateli otevře svět starý a neprobádaný, ale přesto již civilizací infikovaný.