Sonam je mladý sympatický Tibeťan, přesto velkou část života studoval v Číně. Rozhovor o životě, vzdělávání a místních vztazích s ním připravila Češka, která už tři roky žije v Tibetu.
Jeden z největších hladomorů v dějinách je ukázkou toho, jak to dopadá, když si člověk zahrává se silami přírody, jimž příliš nerozumí.
Teprve v 10. února 2013 oslaví Číňané příchod nového roku, bude ve znamení Draka. Podle tradic po oslavách následuje týden volna, kdy se lidé navštěvují a navzájem se obdarovávají. Krátký dokument autorů Jonaha M. Kesseel, Keitha Bedforda, Kita Gilleta, Paula Morrise a Jima Fieldse ukazuje, jak Číňané svátek prožívají.
Malinko ironický titulek skrývá 6 tipů, která můžete v Číně navštívit , pokud rádi šlapete po svých a nechcete být přitom sledováni samozvaným průvodcem. Ale pozor! Jejich krása je vykoupena velkou trpělivostí.
Dnešní čínská kultura nás může uvítat spoustou tváří. Ne všechny se usmívají, ale všeobecně lze říct, že přijedete-li jako turisté, budou vás Číňané milovat. Proč?
Země východu a západu se odlišují v mnohém. Sedíte-li v pražském metru a pozorujete-li uspěchané davy, je to nuda. Zajímavou se tato situace stane až porovnáním s podobným výjevem vzdáleným 13 hodin letu směrem na východ
Standa Miler navštívil místa, která popsal Oldřich Čech ve 14. století. Jeho poznatky a zážitky jsou velmi podobné – obrovská města, spousty levného zboží, podivná jídla, neomezená moc vyvolených, cenzura informací a těžký život chudých.
Karakoram Highway překonává čtyřtisícová sedla a je nejvýše položenou „asfaltkou“ světa. O výhledy na zasněžené štíty opravdu není nouze. Pokud jedete jen směrem dolů, užijete si nejlepší a nejdelší životní cyklosjezd.