Las Vegas je největším (a dá se říct i jediným) městem Nevady. Ještě před sto lety žilo ve Vegas okolo třiceti lidí. Dneska jich tu napočítáte bezmála dva miliony a k tomu den co den dalších tři sta tisíc přespolních. A proč že to? Gambling!
Národní parky amerického jihozápadu jsou častým cílem turistů. Trochu stranou zájmu stojí tzv. „national monuments“ – nižší jednotky v systému ochrany přírody USA. Většinou menší oblasti, které ale stojí za vidění. Jedním z nich je i arizonský Walnut Canyon.
Toto místo se stalo jedním ze symbolů Washingtonu, i když už leží na území státu Virginie. Jeden z nejvěhlasnějších a rozhodně nejznámějších amerických hřbitovů, to je Arlingtonský národní hřbitov.
Jeden z nejrušnějších přístavů v USA, největší město státu Maryland. Město Baltimore je strategickým i kulturním centrem, které skrývá mnoho turistických lákadel.
Když se řekne Philadelphie, většina z nás si vybaví slavný příběh Rockyho, outsidera, kterému se podařilo splnit si svůj americký sen. Není divu, že většina turistů míří při své návštěvě právě k budově Muzea umění (Museum of Art).
Téměř 1000 km dlouhý úsek z horského Flagstaffu přes Grand Canyon je jedním z nejkrásnějších etap na přejezdu Ameriky. Grand Canyon pak perličkou na závěr. Pohodový sestup na jeho dno se však rychle mění v záchrannou akci.
7000 kilometrů za 90 dní? Pohoda. Snaha navázat na loňskou cestu do Japonska a dokončit tak myšlenku objet svět dokola. Na kole. I když na dva zátahy. Aby bylo navázání co nejpřirozenější, bylo třeba držet východní směr, ze San Francisca do New Yorku.
Ve Washingtonu jsem strávil delší dobu, a to v době, když už jsem si myslel, že Spojené státy americké přeci jen trochu znám. Přesto mě celé město překvapilo. Naštěstí v pozitivním slova smyslu.