V srdci severní Ameriky se na východní hranici Spojených států amerických a Kanady nachází jeden z největších zázraků přírody, Niagara Falls, vodopády, jejichž hukot a hřmění je slyšet na kilometry daleko. Niagarské vodopády sice nejsou, ani největší, ani nejmohutnější vodopády světa, rozhodně je však můžeme zařadit mezi ty nejslavnější. Jejich krása každoročně přiláká 12 milionů turistů, čímž je řadí mezi nejnavštěvovanější přírodní atrakce Severní Ameriky.
Bílý dům, Kapitol či majestátní socha Lincolna. Washington toho však nabízí daleko více. Samotná „District of Columbia“, tedy oblast hlavního města Spojených států amerických, je jistě nejznámější, ale rozhodně ne jediná hodna návštěvy.
Vlaková nádraží jsou místy určenými k cestování za dalšími cíli. Ale Grand Central Terminal (zkráceně GCT), nabízí více. Samo se stalo cílem návštěvníků a turistů. Více než století je srdcem železniční dopravy v New Yorku a spojuje v sobě zdánlivě neslučitelné – majestátnost a ozdobnost s dostupností a funkčností.
Pohyby zemských desek, výbuchy sopek, posuny masivů, síly, které si ani neumíme představit a jen s údivem obdivujeme vytvořené dílo. Tváře Grand Canyonu ukazují světu nejednu jizvu.
Obří staré stromy jasně dávají najevo, že jsme vetřelci, cizinci ze zkažené doby. Tady vládne hluboký pravěk. Potkáme tu snad mamuty?
Dříve, než jsem se vydala do národních parků USA, znala jsem tuto krajinu především z mnoha westernů, jichž jsem nadšeným strávníkem. Nevím, jak si představujete krajinu Divokého západu vy, ale pro mne je to právě Monument Valley.
Příroda západního pobřeží USA láká nespočet cestovatelů. Najdete tam národní parky Zion, Arches, Kolob Canyons, Angel Landing a mnohé další. Který z nich je však nejkrásnější…
Na jihu Spojených Států si naplno užíváme teplotních výkyvů – jeden den v coloradských horách škrábeme jinovatku z předního skla a rozmrazujeme vodu na pití, druhý den v Novém Mexiku odmítáme vylézt z klimatizovaného auta do čtyřicetistupňových veder.