Empire State Building, Central Park, Brooklyn Bridge, Times Square nebo Socha Svobody, nejen tyto architektonické skvosty, jsou prvním, na co pomyslíme, když se řekne New York.
Zrak, sluch, čich, chuť, hmat… těchto pět smyslů nám přisoudili již antičtí filozofové. Vystavte je tedy testu a vyjeďte na Aljašku.
Vidět nejjižnější pevninský bod US, navštívit Končskou republiku nebo tančit v karibských rytmech, to všechno stihnete na Key West.
Kalaupapa je nádherný kus země o rozloze patnácti kilometrů čtverečních. Bohužel je prolnut trpkou historií, jelikož je zde od roku 1865 kolonie lidí postižených leprou a v současnosti zde žije ještě necelých dvacet lidí s touto chorobou.
4500 km přes poušť, čtyřtisícové hory, močály, divoké řeky, tektonické oblasti s gejzíry a národní parky plné medvědů grizzly – tak vypadá nejdelší a nejdrsnější z dálkových treků v USA, Continental Divide Trail. Do téhle brutální výzvy se pustili loni na jaře Petr Kosek s manželkou Olgou na hranicích s Mexikem a trek úspěšně dokončili po pěti měsících u hranic s Kanadou. Při setkání v Liberci jsme si povídali o krásách i nástrahách treku i o tom, jak sbalit vybavení do 5 kg.
Havajské ostrovy jsou místem, kde se i dnes můžete kochat silou a krásou aktivních sopek. Konkrétně je můžete najít v národním parku Volcanos National Park na Big Islandu.
Zlatá horečka v USA nezasáhla pouze oblasti Kalifornie nebo Aljašky, ale pronikla také do budoucího státu hazardu, Nevady. Jedním z center honby za zlatem v Nevadě bylo město Rhyolite. Přitom i zde vše proběhlo nadmíru rychle, tak typicky pro všechna místa, osídlená jen kvůli těžbě zlata. To důležité z historie města se vtěsnalo do období přibližně deseti let.
San Diego, Santa Barbara, San José nebo San Francisco. Tato města zná zřejmě každý, kdo někdy zavítal na tichomořské pobřeží Kalifornie. Ale málokoho už napadne zamyslet se nad tím, odkud se tato pojmenování vzala. Dnešní velkoměsta tak navazují na historickou tradici církevních misií, jež jsou i dnes vítanou oázou klidu a zeleně.