Michal Šopor se před více než 10 lety přestěhoval do USA, odkud přináší pravdivé a mnohdy až dojemné příběhy o problémech běžných obyvatel ameriky. Do svých podcastů si zve osoby se silným životním příběhem a my tak díky tomu, máme možnost nahlédnout pod pokličku problémů jedné ze světových metropolí.
USA – tato obrovská země skrývá kromě turisticky oblíbených lokalit, jakými jsou některé proslulé národní parky, LA, San Francisco či New York, taky mnoho neznámých, leč nádherných zákoutí. Tento článek vám přináší deset z mnoha míst v USA, kde rozhodně nenarazíte na davy turistů a přitom si stoprocentně jedete pro nezapomenutelný (a netřeba zdůrazňovat že též fotogenický) zážitek.
Průměrných 24 stupňů ve stínu po celý rok, rozlehlé písečné pláže, nepřeberné možnosti kulturního vyžití a rušný noční život. To všechno jsou důvody, proč patří Miami mezi jednu ze světově nejoblíbenějších a nejvíce turisticky vyhledaných destinací. Při jeho návštěvě jen těžko uvěříte, že ještě nedávno byla tato velká mrakodrapová krajina postmoderní doby pouze chátrající ovocnou farmou…
Jako obrovská na pět částí rozřezaná pizza s mnoha barevnými toppings vypadá město New York z výšky. Když sem zavítáte poprvé, musíte se rozhodnout, do kterého z dílů se pořádně zakousnete. Do Brooklynu, Queensu, Bronxu či Staten Islandu? Většina lidí zůstane pochopitelně u Manhattanu.
Alena Mahlejová a Marie Šnajdrová toho spolu zažily už hodně. Během 10 měsíců objely svět dokolečka, zdolaly PCT, procestovaly Patagonii, ale i Kanadu a Aljašku. Loni se jako první Češi vydaly na zatím zřídka chozený a v Česku neznámý trail, Pacifickou severozápadní stezku.
Florida je v mnoha ohledech tím nejunikátnějším státem ze všech Spojených států amerických. První lidé se zde objevili před více než 14 tisíci lety. Tito paleolitičtí indiáni museli často utíkat před obřími mastodonty, a když skončila doba ledová, naučili se vyrábět mušlemi zdobenou keramiku. Vše narušil až roku 1513 jeden Španěl – Ponce De Leon.
Naše cesta severem Kalifornie pokračovala, nebo alespoň měla pokračovat. Zatím tomu však nic nenasvědčovalo. Byli jsme uprostřed divočiny s autem, které nechtělo startovat a naši jediní sousedé byli lidé z karavanu poblíž. Přitom jsme měli před sebou dvouhodinový přejezd k jezeru Tahoe a tříhodinovou večerní cestu k San Franciscu.
Za Severní Kalifornii se někdy uvádí oblast až nad San Franciscem, jindy již od Bakersfieldu, kde končí pouště a začínají horské lesy. Nás v této oblasti nejvíc zajímaly mohutné Sekvoje, Yossemický národní park a jezero Tahoe, kde byl natáčen druhý Kmotr. A samozřejmě jsme se těšili i na květinové centrum Hippies, San Francisco.