Co by vám nemělo uniknout: tradiční tržiště v hlavním městě Kingstown, aktivní vulkán La Soufrière, bílé písečné pláže a tyrkysově průzračná voda na ostrově Tobago Cays, a další ostrovy Bequia, Union Island, Canouan a Mustique.
Cestopisy ze Svatého Vinceta a Grenadiny
Svatý Vincent, zelený a svěží ostrov, kde se střídají hluboká údolí s horami, není tím pravým turistickým plážovým rájem se stovkami hotelů a leckdo z návštěvníků může být i zklamán, ale jsou většina jeho drsnou krásu a neporušenou přírodu ocení.
Naproti tomu Grenadiny, jež tvoří asi třicet ostrůvků, z nichž je pouhých dvanáct obydlených, jsou jedním z nejpopulárnějších turistických cílů při výletních plavbách po Karibiku. Grenadiny leží jakoby pohozené kameny v průzračném modrém moři mezi ostrovy St. Vincent a Grenada. Obklopují je korálové útesy a jsou přímo ideální pro dovolenou spojenou s potápěním, šnorchlováním a lodními výlety. Největší Bequia má pouhých 18 km², nejmenší Tobago Cays, jen pár desítek metrů čtverečních. Povrch je suchý, porostlý pouze křovinami, které nepotřebují mnoho vláhy. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy ze Svatého Vincenta a Grenadiny.
Zajímavosti ze Svatého Vincenta a Grenadiny
Ostrov St. Vincent, který zaujímá 90% plochy souostroví, je vulkanického původu, krajina je svěží a zelená. V úrodných údolích se pěstují banánovníky a kokosové palmy. Vnitrozemí severní třetiny ostrova zaujímá vulkanické pohoří s nejvyšším horou La Soufrière (1200 m), aktivní sopkou. Špičaté vrcholky hor se téměř celý rok schovávají v mracích, které vznikají působením chladných východních větrů, vanoucích sem z Atlantiku. Dá se říci, že v horách spadne o něco více srážek než v údolích. Část vnitrozemí je pokryta tropickým deštným lesem. Severovýchodně od Kingstownu leží nejúrodnější místo ostrova – Mesopotamia Valley.