Peruánskými Andami s Leošem Šimánkem: Stopem, pěšky i tažený sviní
Aktuality

Peruánskými Andami s Leošem Šimánkem: Stopem, pěšky i tažený sviní

Uběhl víc než rok od doby, kdy jsme se s mojí ženou Lenkou, mladším bratrem Bédou a švagrovou Marcelou sešli v Orlických horách na chalupě po rodičích. Tenkrát jsem jim tam líčil své zážitky z nejobtížnější expedice mého života – plavby na člunech po řekách z Kanady na Aljašku, které jsem následně vydal v knize pod titulem Severskou divočinou.

Viktor Kořízek: Magické hory Peru
Trekování v horách

Viktor Kořízek: Magické hory Peru

Peru je fascinující země. Země s magickou historií a nejasnou budoucností. Návštěva tohoto kouta světa donutí každého přemýšlet zase trochu jinak.

Iquitos, město kam nevede silnice

Iquitos, město kam nevede silnice

Půlmilionové město uprostřed peruánské Amazonie založili v osmnáctém století evropští misionáři. Výrazně se rozrostlo až díky kaučukovému boomu na přelomu devatenáctého a dvacátého století. Dnes je hlavně turistickou destinací, kde se potkávaji cestovatelé nejrůznějšího původu, toužící po výletu do džungle.

Los Andes photo expedition: Peru – sever proti jihu
Praktické rady na cesty

Los Andes photo expedition: Peru – sever proti jihu

Vítejte v třetí největší zemi Jižní Ameriky, kde si v její severní části můžete hrát na dobrodružné novodobé archeology, ve střední části se můžete týdny toulat v horách jako vysokohorští Robinsoni a nakonec v jižní části vás bohužel čeká nedobrovolná hra na bílé chodící peněženky. Peru je také velmocí, co se týče horkých pramenu. Tato země má rozhodně toho hodně co nabídnout.

Yarda Gruss: Peruánci jsou přátelští, nejsou závistiví a vůbec nechápou černý humor
Rozhovory s cestovateli

Za manželku má Peruánku, vychovává s ní dvě děti a k tomu provozuje v Jižní Americe hostel a cestovku. Pojďte si s Yardou Grussem popovídat o tom, jak k tomu všemu došlo a proč je díky životu tady tolik spokojený.

FOTOREPORTÁŽ: Lidské vlastnosti v peruánském kabátě

FOTOREPORTÁŽ: Lidské vlastnosti v peruánském kabátě

Krásy peruánské krajiny, ale zejména krásy povahy místních lidí můžete poznat z fotografií Lukáše Vinklera a Tomáše Jána, kteří procestovali oblíbené turistické cíle s trochu jinýma očima

Lístky koky proti výškové nemoci i jako dary pro bohy na peruánské hoře Salcantay
Trekování v horách

„Coca tea!“ klepe horský průvodce na náš stan a budí nás tak do dalšího dne putování okolo posvátné hory Salcantay. Jsou 4 hodiny ráno a teploměr se třese zimou. Čeká nás nejtěžší část stoupání na úpatí hory, kde symbolicky obětujeme lístky koky místním bohům.

IQUITOS: Průvodce okolím největšího města v džungli na světě

IQUITOS: Průvodce okolím největšího města v džungli na světě