Mexiko a jeho obyvatelé

Mexiko a jeho obyvatelé

Američtí filmaři nám Mexiko prezentují jako zemi plnou ospalých barů, banditů, pistolníků a špinavých měst, kde přestřelky jsou na denním pořádku. Jak tomu tak většinou bývá, realita je trochu jiná.

Investování do indiánů se v Česku moc nechytlo
Aktuality

Investování do indiánů se v Česku moc nechytlo

Před více než dvěma lety vznikla v Praze společnost myELEN.com. Na první pohled to vypadá bláznivě – zjednodušeně řečeno půjčíte svoje koruny za vysoký úrok nemajetnému Mexičanovi, který si díky nim může dovolit vylepšit například svůj stánek s čerstvě vymačkaným pomerančovým džusem.

Mexičtí mariachi: Venku sláva, doma úpadek

Mexičtí mariachi: Venku sláva, doma úpadek

Lidé přestávají naši hudbu poslouchat, spokojí se s popem z přehrávače, stěžují si TRADIČNÍ MEXIČTÍ HUDEBNÍCI. Naštěstí je tu ještě den matek a serenády pod oknem.

Já nic, já narkomuzikant, vymlouvají se mariachi

Já nic, já narkomuzikant, vymlouvají se mariachi

Zahrají všechno. I Narkobalady. „Taky je hrajeme, když nás o to zákazníci požádají,“ odpovídá mariachi Juan Carlos Cotillo na dotaz, zda v repertoáru jeho kapely mají i v Mexiku velmi oblíbené písně oslavující činy obchodníků s drogami.

Mám doma sedm tygrů. Zbyli mi po mafiánech, kteří sedí v base
Aktuality

Mám doma sedm tygrů. Zbyli mi po mafiánech, kteří sedí v base

Tygr Pepe. To není jméno šelmy, ale krotitele. Člověka, k němuž dávají policisté k dožití tygry a jaguáry zabavené zatčeným mafiánům. Pro narkobarony jsou znakem moci a síly. Pro Tygra Pepeho spíše domácími mazlíčky. Ochránci práv však jeho přístup kritizují.

Víte, jak se z indiána stane Mexičan? Když přestane tancovat a oblékne triko
Domorodá etnika

Víte, jak se z indiána stane Mexičan? Když přestane tancovat a oblékne triko

Původní obyvatelé Mexika patří ve své zemi k nejchudším vrstvám a čelí jejímu rasismu, jemuž se tam říká dost zvláštně: malinchismus. Je to podle jména indiánské milenky dobyvatele Cortése.

Za volantem mexického lidového vozu

Za volantem mexického lidového vozu

Cestovat po Mexiku se dá několika způsoby. Zřejmě ten nejméně pohodlný je za volantem vypůjčeného auta. O zážitky však není nouze.

Přežít mexický Bagdád

Přežít mexický Bagdád

„Chlapíci v přilbách a se samopaly v rukou vrazí do baru. Nejedná se o přepadení, jsme obětí namátkové kontroly pořádkových sil…“ Velmi napjatou situaci na hranici severního Mexika sledoval projekt podpořený Expedičním Fondem.

1 5 6 7 8 9 13