Z většiny velkých evropských měst je možno letět do Tunisu (Frankfurt, Milán, Paříž), létá se také do Monastiru nebo na ostrov Djerba.
Autobusy
Nejlacinější způsob dopravy po Tunisku jsou autobusy. Jezdí celkem pravidelně, ale nikdo neví přesně, kdy pojedou, protože jízdní řády neexistují.
[cut]Po přepočtu na koruny je cestování autobusem drahé asi jako u nás. Přibližně dvacet kilometrů za dinár (20 Kč). Nejezdí ovšem moc pravidelně ani přesně.
Do autobusu se nastupuje zadem, nikoli předem jako u nás. Vzadu sedí průvodčí a prodává lístky.
Kromě obyčejných autobusů existuje v Tunisku síť dálkových autobusů jménem SNTRI, jejíž autobusy jsou moderní a jezdí přesně. Jezdí z Tunisu.
Louage
Louage je něco mezi taxíkem a autobusem. Má osm míst a jezdí po pravidelné trase, ale odjíždí teprve tehdy, když se naplní. Dá se stopnout i kdekoli cestou a pokud má volné místo, zastaví. [cut]Existence louagí tak paradoxně znamená, že se po Tunisku nedá dobře jezdit stopem, protože stavějí taxíky a louage a chtějí zaplatit.
Cesta louagí je pro jednoho člověka asi dvakrát dražší než cesta autobusem, tedy přibližně deset kilometrů za dinár (po přepočtu 2 Kč za kilometr) na osobu.
Všechna auta, která provozují luage, jsou bílá s červeným nebo modrým pruhem. Na střeše mají cedulku v arabštině.
Taxíky
Tuniské taxíky jsou žluté a docela levné. Kromě oficiální ceny — 500 milimů za kilometr — se dá dohodnout i jízdné nižší. Pokud cestujete ve čtyřech, vychází taxík přibližně stejně drahý jako louage. Na kratší vzdálenosti se vyplatí i pro osamělého cestovatele.
Jízdné se před nastoupením smlouvá. Obvykle se lze dostat asi na sedmdesát procent původně požadované ceny.
Vlaky
Vlaky vycházejí v Tunisku stejně drahé jako louage, akorát jsou pohodlnější a na delší trasy rychlejší. Vlak jezdí například mezi Tunisem, Sousse a Sfaxem.
Pronájem auta
Ve větších turistických centrech (Tunis, Hammamet, Sousse) jsou půjčovny automobilů. Ale půjčení automobilu je velmi drahé a obvykle je nutno ještě zaplatit spoustu různých pojištění a poplatků, proto taxíky a louage vzjdou na delší vzdálenosti výhodněji. Navíc je jízda autem po Tunisku nebezpečná – řidiči příliš nedodržují předpisy – a snadno se můžete dostat do problémů.
Doprava funguje výborně:
Taxi po městě od cca 1 TD (14 kč).
Vlaky: jezdí na čas a mimo Ramadán velmi často po trati Tunis – Sousse – Sfax. Rychlíky klimatizované, 1. třída stojí asi stejně jako naše druhá se slevou. Druhá je levnější. Na nádraží se dá dobře domlvit anglicky. Celkem vysoká rychlost. Úroven srovnatelná s našima, jezdí zde také moderní vlaky, kde je možné vidět na trat přes prosklenou kabinu strojvedoucícho. Na trati Sfax – Sousse – Tunis jezdí tyto vlaky průměrnou rychlostí 90 – 100 km/h.
Internetové stránky s vyhledávním jízdních řádů jsou ve francouštině zde.
Autobusy: jízdné vychází na cca 0,6 kč /km, jezdí také na čas, jízdní řády EXISTUJÍ, mám dobrou zkušenost s informacemi na aut. nádraží.
internetové stránky SNTRI – vyhledávání jízdních řádů
Ostatní linkové autobusy mezi většími městi jezdí po 30 – 60 minutách.
Městská doprava Tunis: autobusy, tramvaje. Jízdné 0,5 TD. K muzeu Bardo jsme jeli tramvají č.4. Asi 20 minut, jezdí po 10 minutách. Jízdenky se zakupují na zastávkách, pouze pro cestu jedním směrem.
Během Ramadánu odjíždí poslední vlak/autobus okolo 16.00, s čím sme nepočítali.