Při létání po světě se nejeden z nás setkal s dosti nevhodným chováním turistů, hlavně z bývalého Sovětského svazu. Hlavním „viníkem“ bývá zpravidla alkohol a jeho větší požití, než je zdrávo. Pokud se chystáte namítnout, že tomu tak není, jste na omylu a další část příspěvku se váš omyl pokusí vyvrátit
S problémem na palubách letadel má problémy zejména Aeroflot a chce situaci změnit. Během tří let totiž měli 1100 incidentů s opilými pasažéry. Zákaz popíjení tvrdého alkoholu sice vydán je, ale dodržován není. Vše proto často končí šarvátkami s personálem letadla. Ruské ministerstvo dopravy proto přišlo s návrhem, aby pasažéři odevzdali alkohol koupený v bezcelní zóně do úschovy palubního personálu. Zda připravovaný návrh schválí ruští zákonodárci zatím není jasné.
Kde se ještě pije?
Na palubách letadel, ale nepopíjejí je Rusové! Není to tak dávno, kdy dvě mladé Britky zaútočily na stevarda prázdnou láhví od vodky, když jim odmítl podat další alkohol. Pak se navíc snažily otevřít dveře v letadle. Pokus se pochopitelně nezdařil a čerstvého vzduchu se jim dostalo až po nouzovém přistání v Německu.
Na jednu věc ony dívky ale zapoměly. Británie totiž už dávno předtím zpřísnila tresty pro cestující, kteří se na palubě letadla dopustí výtržnictví. A výtřžníkům teď hrozí nejen vysoká pokuta několik tisíc liber, ale dokonce až dva roky vězení.
„Modním“ hitem je čurání do uličky
Při letu z Osla do Larnaky se kvůli čuráni poprali hned tři Skandinávci, jeden Švéd a dva Norové. Letadlo museli opustit a opustila je i jedna Švédka, která se měla provdat za jednoho z pijáků. Močení v letadle mezi sedadla se zalíbilo před více jak rokem známému francouzkému herci Gérardu Depardie. Na vině měl být rovněž alkohol.
Zda se podaří prosadit zákon a zda se pověst o létajících výčepech ruských aerolinek změní, jak se to povedlo na vybraných linkách v ekonomické třídě třeba do Číny, Thajska, do východních končin Ruska a Kuby, si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.
Všechno to poblejt