V redakci jsme dostali možnost otestovat vůbec první outdoorové hodinky HONOR WATCH GS Pro, které přichází se 14 typy vojenských testů MIL-STD-810G včetně odolnosti vůči teplotě, vlhkosti a nadmořské výšce, solné mlze či písku. Nás zaujalo hlavně to, že vydrží na jedno nabití až 25 dní!
V první řadě musíme zdůraznit, že nejsem kdovíjací fanoušci moudrých vymožeností, ale přesto jsme se už nějakou dobu v redakci pídili po nějakých šikovných chytrých hodinkách na cesty, které vydrží složité podmínky, nebude je potřeba neustále nabíjet a ještě se s nimi dá na cestách pohodlně sportovat.
Spárování a nastavení
Pro spárování je třeba si do chytrého telefonu nainstalovat aplikaci Huawei Health. Bez této apky hodinky nerozběhnete. Ale nebojte, je to velmi rychlé. V prostředí aplikace si hodinky spárujete velmi intuitivně, zvlášť pokud jde o první spárování. Skrze tuto aplikaci potom probíhá téměř veškeré nastavení. Zajímavostí je, že některé parametry jdou nastavit jak v mobilu, tak v hodinkách, některé jen v mobilu a některé jen v hodinkách. Důležité je, že veškeré nastavení probíhá velmi intuitivně. Aplikace dokonce hned nabízí i tréninkové programy, které můžou být pro začátečníky dobrým odrazovým můstkem.
V čem jsou hodinky jedinečné
Za nás je nejdůležitější informací, že nabízí více než 100 tréninkových režimů včetně pěší turistiky, horolezectví, plavání, triatlonu, běhu venku a na hřišti, cyklistiky venku a na hřišti, horolezectví, eliptického běhu, běhu
na běžkách, běhu na trati, lyžování a mnoha dalších. Opravdu málokterý nadšený sportovec a milovník outdoorových aktivit by si tedy nevybral! Mimochodem vhodné jsou i na lyžování a nabízí dokonce barometr pro výškové horolezectví!
V běžném životě pak oceníte monitorování denních aktivit včetně počtu kroků, spálených kalorií a dalších důležitých údajů. Pro cestovatele bychom pak vypíchli další zajímavé funkce, a to dálkové ovládání a pořizování fotografií hodinkami přímo do telefonu (možné pouze s telefony HONOR nebo Huawei s EMUI 10.1), kapacit až 500 skladeb pro přehrávání hudby třeba na cestách, správu telefonních hovorů přes Bluetooth a v neposlední řadě rozhodně předpověď změn počasí a možnost nastavení upozornění na nepříznivé počasí.
Konstrukce a vzhled hodinek
Hodinky testoval náš kolega nadšený běžec a ocenil i jejich konstrukci. Ciferník je oproti většině smartwatchů poměrně velký a robustní. Pokud jej ale srovnáme s klasickými gps sportovními hodinkami, bude se řadit spíše do menšího průměru (oproti ambitům je to opravdu hubený kousek). Zespodu ciferníku najdeme snímač srdečního tepu ze zápěstí, ten sice lehce vystupuje, ale ne ruce jej není vůbec cítit. Řemínek je tvořen z pevné, na první pohled odolné pryže. Co musíme vyzdvihnout, je lehká flexe této gumy. Hodinky se dají zapnout tak, že drží pevně na ruce i při běhu a neskáčou (jako v případě moc pružného řemínku), zároveň ale nikde neškrtí (jako u příliš pevného řemínku).
A osobní zkušenost testera!
Pro mě osobně bylo testování takovéhoto druhu hodinek velkou neznámou. Tím, že se hodně pohybuju v horách a často po velmi dlouhou dobu jsem zvyklý na velké, ale přesto jednoduché orloje. A smartwatch bylo pro mě až doposud téměř sprosté slovo. Musím ale říci, že mě Honor Watch GS Pro překvapily, jak moc se blíží klasickým sporttesterům a přitom si zachovávají drobné vymoženosti a detaily, jako je třeba přehrávání hudby přímo z hodinek (to jako fakt?!). Kromě snížené citlivosti displeje za mokra jsou ale opravdu kvalitním konkurentem, který spojuje dva světy každodenního pracovního shonu a sportovních kratochvílí.
Více informací naleznete na www.hihonor.com.