Místa, která byste na svých cestách rozhodně neměli vynechat. Tipy na destinace a zajímavosti na cestách.
Tanzanští Masajové jsou hrdí na svůj tradiční způsob života. Muži a chlapci přes den pasou obrovská stáda dobytku, zatímco ženy se starají o domácnost. A když něco potřebují, zavolají si na mobil.
Salento patří k jedné z nejoblíbenějších destinací pro všechny cestovatele, kteří míří do Jižní Ameriky. Právě tady totiž během několika vteřin ihned pocítíte tu pravou Kolumbii,
Selfie s Budhou. V plavkách do supermarketu. Nevhodná hlučnost. To jsou jen některé z prohřešků, které na cestách občas nechtěně provede lecjaký cestovatel. Jak se jich vyvarovat?
Že i panenky mohou být někdy děsivé, to se můžete přesvědčit ve Ciudad de México na Isla de las Muñecas, kde jsou jich stovky uloženy na připomínku (a uklidnění ducha) utonulé holčičky.
Zlatá horečka v USA nezasáhla pouze oblasti Kalifornie nebo Aljašky, ale pronikla také do budoucího státu hazardu, Nevady. Jedním z center honby za zlatem v Nevadě bylo město Rhyolite. Přitom i zde vše proběhlo nadmíru rychle, tak typicky pro všechna místa, osídlená jen kvůli těžbě zlata. To důležité z historie města se vtěsnalo do období přibližně deseti let.
Při příležitosti 25. výročí byl vysokohorský přírodní park Zillertalské Alpy v roce 2016 rozšířen o 43 km² na celkových 422 kilometrů čtverečních. Pokrývá 40 % údolí Zillertal. Přírodní park se rozkládá na všech vegetačních a výškových stupních centrálních Alp. Velkou část přírodního parku pokrývají ledovce, které formovaly zdejší krajinu.
Cestovatel Jan Styblík se rozepsal o tom, jak cestovat po Thajsku s nafukovacím kajakem od Gumotexu.
Marrákeš je jedno ze čtyř královských měst Maroka. Zároveň je s více než 800 tisíci obyvateli čtvrtým největším městem této rozvinuté africké země.
Zanzibar nás dostal. Tyrkysovo-modrá voda, biely piesok, vysoké palmy, vôňa čerstvo upečených rýb. Skrátka jeden z posledných prírodných rajov, ktorý sľuboval množstvo nevšedných zážitkov.
Jak se žije digitálním nomádům? Válí se celý den na pláži nebo pracují 12 hodin denně zavření v coworkingu? Přečtěte si zápisky z deníku Matouše Vinše, zakladatele Travel Bible.
Objevujete-li rádi na cestách tajuplná místa s nejasným účelem či podivné památky s neobjasněnou historií, máme pro vás pár tipů, kam zamířit.
Jak se v Thajsku chovají krabi na krabích farmách? A jaké je putování thajskou džunglí na mořském kajaku? Přečtěte si reportáž od Jana Styblíka.
Afrika dnes není žádná neznámá a Tanzanie už vůbec ne. Mnoho z Vás už určitě slyšelo o proslulém kráteru Ngorongoro, o národním parku Serengeti nebo o ostrově Zanzibar. Málokdo ale někdy zaslechl o pláni Usangu nebo o vesničkách Malawatu a Mahango. Přečtěte si reportáž od Kateřiny Mejsnarové, stojí za to!
Vítr se pomalu prohání mezi badgíry (důmyslné iránské klimatizační šachty) a ochlazuje domy, slunce žhne a lidé hledají úkryt v uličkách lemovaných do oranžova zbarvenými zdmi z hlíny. Na hlavním bulváru proudí davy lidí směrem k tržišti, mezi nimiž se tu a tam objeví nějaký ten turista, jenž si chce prohlédnout místní nádherně zdobené kupecké domy. Tak vypadá Kashan, město staré více jak devět tisíc let, ležící na okraji pouště Dašt-e Kavír.
Nasedáme na rozvrzané staré kolo a vydáváme se do spletitých ulic dnes již poměrně moderně vypadajícího thajského městečka Ayutthaya. Těžko uvěřit, že mezi novými budovami a kvalitními silnicemi můžeme narazit až na 400 buddhistických klášterů.