Pokud se vydáváte do zahraničí za prací či dlouhodobým životem, nechte si poradit, jak vyřešit zdravotní pojištění a na jaké změny se připravit.
Dvacítka českých dobrovolníků míří letos o prázdninách do Ladakhu na tábor Krajní meze 07. Nebudou si jen užívat treky jako turisté, ale přiloží ruku k dílu tam, kde je to potřeba. Projekt byl podpořen finančním příspěvkem Expedičního fondu.
Jako dobrovolnice jsem strávila několik týdnů na opičí farmě, kde jsem měla za úkol dělat malým opičkám jejich „mámu“. O víkendech jsem pak vyrážela na krátké výlety do okolních čajových plantáží a nebo do Krugerova parku mezi divoké gazely, zebry, žirafy či bizony.
Díky programu Work and Travel (WAT) podporovanému americkou vládou mají studenti možnost získat vízum a pracovní povolení. Stačí být studentem a zaplatit asi čtyřicet tisíc korun.
Osm desítek dětí z himalájské vesnice Kargyak a okolních osad v severoindickém státě Džammú a Kašmír doufá, že na podzim příštího roku poprvé zasedne do lavic Sluneční školy. Díky českým dobrovolníkům.
Půlnoční slunce ozařuje horský masiv na protější straně průlivu a my nasloucháme tichu Antarktidy na břehu zamrzlého moře. Obklopeni ledovými krami zažijeme extrémní podmínky i setkání s několika druhy tučňáků, tuleňů, lachtanů a s velrybami. Staneme se součástí české vědecké expedice.
Matouš Vinš je podnikatel, cestovatel, manžel a táta dvouletého Štěpánka. Pracovně ale především tvůrce. Ať už projektů jako Travel Bible, nebo fotek, textů, muziky, videa… Už na střední se rozhodl, že chce dlouhodobě tvořit takovou práci, kterou bude moct dělat odkudkoliv. Jako digitální nomád dohromady strávil rok a půl v Thajsku, čtvrt roku ve Vietnamu a Austrálii, nějaký čas na Srí Lance a v Japonsku. V rozhovoru se mimo jiné dozvíte i několik tipů z jeho nové knihy Travel Tips.