Pokud se vydáváte do zahraničí za prací či dlouhodobým životem, nechte si poradit, jak vyřešit zdravotní pojištění a na jaké změny se připravit.
Asi vás nepřekvapí, že zde nebudu psát o vepřovém řízku se salátem. Nebudu psát o tradičním jídle, ale povím vám něco o venkovském chlapci s populárním indonéským jménem Rizky a jeho patáliích. Osudy tohoto chlapce jsou velmi zajímavé a zároveň inspirující nejen pro naše dobrovolníky ze Školy v ráji, ale také pro dospělé a děti z jeho vesnice na ostrově Lombok v Indonésii.
Pro tohle se většinou rozhodnou lidi kolem 20 nebo 25, maximálně 30. Já se rozhodla ve svých 36 letech opustit komfortní zónu známého města, bytu i práce a vyrazit.
Kryštof Paleta vyrazil před pár měsíci na cestu kolem světa s mottem „Teď nebo nikdy“. Odletěl do Kambodži bez plánu a s 50 000 Kč v kapce. Ted žije na cestě a natáčí Cestology.
Maroko se stává stále více turisticky oblíbenou destinací mezi Čechy. Vydejte se tam taky!
Pavla Tsuji vystudovala japonskou filologii a potom se do Japonska i provdala. Jak se v Japonsku žije a jaká jsou její doporučení pro cestovatele?
Cestovatele Honzu Brotánka už od mládí lákaly dálky, dětství prožil kousek od Plzně, pak vyrazil na první velkou cestu a ta se mu stala i osudovou, do Jižní Ameriky se zamiloval.
Věrka má na ostrově dům i rodinu a na ostrov se vrací už pátým rokem. Rovnou přiznává, že nesnáší místa plná turistů a naopak ráda objevuje místa, která jsou ještě neobjevená.
Kniha Travel Jobs Petra Nováka a Matouše Vinše je plná rad i odkazů na skvělé kurzy. Digitální nomádství sice otevírá svět, ale je za ním i spousty dřiny a probdělých nocí.
Stali byste se rádi dobrovolníky? Vydejte se do Indonésie na ostrov Lombok a učte děti ve Škole v ráji!
Velké množství mladých lidí se zajímá o brigády v zahraničí. Je to skvělá příležitost získat zkušenosti s prací v cizím prostředí, v cizím jazyce a navíc si poměrně slušně vydělat.
První myšlenka, proč se stát dobrovolníkem přišla loni, kdy jsme vyrazily na dámskou jízdu na Bali. Navštívily jsme i mimo jiné Lombok a okolní Gili ostrůvky.
Jarek Mikeš cestuje po celé planětě, vlastní několik firem a letos pořádá první Festival digitálních nomádů. Na co se můžete těšit?
Jak je známo pro Aussii pracovní víza nemáme. Jak to tedy udělat? Stojí za to zaplatit si studijní pobyt nebo pracovní agenturu? Jak to vypadá, když se do Austrálie vydáte s turistickými vízi a chcete pracovat na černo? A co říkat, když vás pak odchytí na imigračním? V tomto článku nenajdete návod na podvádění, jenom můj návrh na to, jak si Austrálii co nejvíc užít a třeba si i něco vydělat:)
„Dobrý den soudružko učitelko, dobrý den soudruhu učiteli!“ třída stojí v pozoru, vyrovnaná jako dobře vytrénovaná vojenská jednotka. „Děkuji třído, sedněte si.“ Tohle je poslední zvuk, který se roznese prostorem, co následuje, je jen hrobové ticho, při kterém se mi naježí chlupy na těle. Při pohledu na drezurované žactvo se mi v paměti rozvine nekonečné dlouhá šňůra vzpomínek na mě dětství, mou povinou školní docházku a podobně vypadající školní rána.
Byla to hodně dlouhá cesta. 41 hodin v klimatizovaném mexickém autobuse. Stojíme na zaprášené zastávce na plácku u silnice a koukáme kolem sebe. Městečko Yepachic ležící na severu Mexika ve státě Chihuahua nebudí příliš důvěru a pohledy místních Indiánů také nejsou zrovna přátelské. Je horko, kolem spálená země, a já si nedokážu představit, kde je ta úrodná farma, kam míříme. Její majitelka nás tu měla čekat. Nikdo tu není.