Pokud se vydáváte do zahraničí za prací či dlouhodobým životem, nechte si poradit, jak vyřešit zdravotní pojištění a na jaké změny se připravit.
Chtěla bych ti tu ukázat, jaké super možnosti v dnešní době ve světě máme. A dokázat ti, že si tu můžeš vybrat minimálně jeden způsob, jak toto vše zažít. Chtěla bych, aby sis při pročítání těmito pár odstavci vybral job, který tě láká a který by ti dokonale padl.
O Mauriciu dnes vědí i ti méně zkušení cestovatelé. Tento ostrov zažívá poslední roky u Čechů nový boom a není čemu se divit. Leckdo si uvědomil, že dovolená v exotické destinaci může vyjít finančně podobně jako výlet po Evropě. Proč si lidé, včetně mě, tento ostrov tak zamilovali?
Kde začít. Byl jednou jeden velký sen, jedné malé holky, který se stal skutečností.
Co kdyby vám někdo řekl, že existuje dovolená, která může být už od prvního okamžiku nekonečným dobrodružstvím plným jedinečných zážitků a nezapomenutelných vzpomínek pro celou rodinu? A navíc, že ani nemusíte cestovat někam daleko a tohle všechno si můžete užít klidně pár kilometrů od vašeho domova? Že je to nepředstavitelné? Přitom je to tak snadné! Řeč je o cestování obytným autem.
“Nejdříve Bůh stvořil Mauricius a potom ráj.” Mark Twain. Tenhle citát jste už možná slyšeli a my jsme se rozhodli zkusit si alespoň na pár měsíců v tom ráji žít i s našimi dětmi.
Usměvavá a rázná, dvacetiletá studentka charitativní a sociální práce na Jihočeské univerzitě, začala s venčením pejsků z útulku. Pokračovala pomocí v potravinových bankách, které shromažďují jídlo od neziskových organizací a distribuují je organizacím dalším. Ani to ji nestačilo a její hladové laskavé srdce se dožadovalo dál.
Slovenská influencerka, cestovatelka a podnikatelka Andrea Zahurancová vyrostla na chatě ve Slovenském ráji a odmalička ji rodiče vedli k objevování krás tohoto světa. V jednadvaceti letech založila s bratrem firmu na online prodej oční optiky Eyerim a v době covidu se stala digitální nomádkou.
27. září byla za přítomnosti českého velvyslance v Zambii Pavla Procházky otevřena dílna, kterou za tři měsíce postavili čeští stavaři s místními dobrovolníky. Dílna je první budovou budoucí střední školy pro 250 studentů.
Jak a kam cestovat po světě se psem? Co k tomu potřebujete, jaká jsou úskalí a jaké radosti? Cestovatel Slávek Král a fenka border kolie Corey spolu projeli autostopem už 28 států. V rámci své neuvěřitelné 33 000 kilometrů dlouhé pouti po 19 státech euroasijského kontinentu si prošli si cesty po Balkánu i Banátu, podívali se do Ruska, Střední Asie, Íránu nebo Turecka. Kromě toho v zimě přešli Šumavu po nouzových noclezištích a podnikli i mnoho dalších výletů po ČR a Evropě.
Když jsem v mládí ať s rodiči či se školou objížděl různé památky, byl jsem z toho nadšený a přál jsem si, aby každý mohl takto jezdit a vidět Benátky, Eifelovku, Hayu Sofii nebo Trafalgar Square.
Rádi byste poznali Gruzii více do hloubky, než obyčejný turista a přitom podali pomocnou ruku a přispěli tak alespoň malým dílem k rekonstrukci zajímavých míst? Vítejte v Thušsku!
Láká vás Kanada a úžasná příroda této rozmanité země? Rádi byste si vyzkoušeli zahraniční studium a přitom objevovali nový kout světa? Nebo byste chtěli získat pracovní zkušenosti v Kanadě a přitom si vydělali? V tomto článku se dozvíte, jaké máte možnosti.
Zkušený ochranář přírody Milan Jeglík má v posledních měsících napilno. Spolek Prales dětem, jehož je předsedou, výrazně rozšiřuje své aktivity ve středoamerické Kostarice. K vlastní biosférické rezervaci začátkem letošního roku přibylo nové vzdělávací a dobrovolnické centrum na pobřeží Pacifiku. A pomyslnou „třešničkou na dortu“ bude chystaná mise monitorovací lodě Sparťan, která by měla začít v létě. Milan nám v rozhovoru také osvětlil, jak se do zahraničních projektů organizace zapojují dobrovolníci a řeč přišla i na trofejový odstřel medvědů na Slovensku.
Není rezervace jako rezervace – takové je hlavní poselství Hanky Svobodové, šéfky neziskové organizace Chráníme mořské želvy. Ta se zaměřuje na pomoc těmto plazům v jižní Asii. S Hankou jsme mluvili bezprostředně po jejím návratu z pracovní cesty na Srí Lanku. A zveme na její přednášku v Klubu cestovatelů, která se uskuteční 23. března.
Někdy okolo konce loňského února jsme si s přítelkyní řekli, že bychom si rádi zkusili práci v cizí zemi. Ze začátku jsme neměli žádné preference a zvažovali jsme třeba i Thajsko. Nakonec jsme se ale rozhodli pro USA, protože jsme tou dobou oba ještě studovali a pro studenty je mnohem jednodušší zařídit si v Americe práci. Ne že by nestudující nemohli ve Státech pracovat, ale není to zrovna snadné. Na pracovní agenturu typu Work and Travel jsme se obrátili na poslední chvíli a uspěli – navzdory požadavku na pozdní odlet (z důvodu zkoušek).