Mějte alespoň základní znalosti o cestovatelských nemocích – malárie, dengue, průjem či žlutá zimnice. To vše vás na cestách i po návratu může potkat.
Cestování už se stává zase dostupnějším a i přesto, že už přes rok slýcháme pouze o covid-19, není to to jediné, co nás může na cestách potkat. Kam cestovat, pokud vůbec někam? Má smysl nosit roušky na palubách letadel a je bezpečné cestovat s dětmi? Přečtěte si rozhovor s MUDr. Janem Dvořákem, lékařem očkovacího centra ze společnosti Avenier.
V poslední době jsme byli v kontaktu hned s několika cestovateli, kteří prožívají karanténu nejen mimo domov, ale i mimo svou zemi a občas i kontinent. Opatření se opravdu diametrálně liší místo od místa, a proto pro představu přinášíme článek o tom, jak vše prožívá naše autorka Martina Doležalová v Peru.
Ať se snažíte cestovat jakkoliv zodpovědně, pořád existují určitá rizika. Je nutné být na ně připraven! Příběh Veroniky Dybalová vám ukáže, co všechno se na cestách může stát!
Setkání s významně vrčícími psy či agresivními opicemi můžou končit častou a obávanou nemocí všech cestovatelů – vzteklinou. Naštěstí je možné se proti ní preventivně očkovat.
Náhle, rychle a bez varování. Meningokokový zánět mozkových blan představuje jednu z nejnebezpečnějších a nejzákeřnějších hrozeb nejen pro cestovatele.
Bříšní tyfus je život ohrožující infekce vyskytující se především v méně vyspělých zemích, včetně turistických oblastí. V rozvojových zemích postihuje každoročně 16 až 33 miliónů osob. Jaké jsou příznaky a jak se chránit?
Ze všech exotických nemocí je nejvíce nebezpečnou malárie. Protože dosavadní snahy o vývoj vakcíny zatím neměly valný úspěch, jedinou skutečně spolehlivou možností ochrany před smrtelnými následky nemoci jsou preventivně užívané tablety.