Nejzákladnější a nejpraktičtější rady na všechny vaše cesty psané cestovateli pro cestovatele. Drobné podvody, krádeže, orientace na místě, slovníčky.
Velmi nepřehledná situace způsobená koronavirovou krizi dává zabrat zejména cestovnímu ruchu. O přežití bojují cestovní kanceláře, hotely i některé aerolinky. Vláda a krizový štáb navíc situaci příliš nezlehčují nepromyšlenými opatřeními, které se mění prakticky z hodiny na hodinu. České cestovní kanceláře se tak jen velmi těžko připravují na nadcházející letní turistickou sezónu a s velkým vypětím sil překonávají nejistotu. Zeptali jsme se majitelů a představitelů českých cestovních kanceláří, jak se se situací vyrovnávají.
Egyptské hlavní město Káhira si drží prvenství nejlidnatějšího města Afriky. Káhira je totiž po staletí významnou křižovatkou mezinárodního obchodu, vzdělanosti a i kultury. Díky mísení africké, asijské a evropské kultury si metropole vysloužila přezdívku Matka měst. Inspirujte se, která turistická místa v Káhiře navštívit.
Chystáte se na dovolenou za hranice České republiky? Pak kromě důkladně sbaleného kufru nezapomínejte na jednu důležitou věc, a tou je cestovní pojištění. Pojistný produkt, jehož význam není radno v žádném případě podceňovat.
Mnoho lidí vyráží do Peru, případně Kolumbie a severní Brazílie, za spirituálním turismem. Peru a Kolumbie jsou v tomto ohledu asi nejvytíženější. Větší odvážlivci a individualisté, kteří už mají za sebou jistý stupeň duchovní praxe, se vydávají na vlastní pěst také například za mapuči do Chile, i když se může stát, že do tamních kmenových komunit nebudou vůbec přijati – na rozdíl od mnohých komunit v Peru a Kolumbii, kde si prostě zaplatíte za pobyt u kmene, který si sami vyberete online, případně přes mediátory, zprostředkovatele.
Ze začátku to vypadalo, že celá situace kolem koronaviru bude mít dopad hlavně na nás cestovatele, teď už ale víme, že téměř neexistuje nikdo, koho by nezasáhla. Pojďme z tohohle „nechtěného“ životního zpomalení vytřískat co nejvíce a využít jej k odškrtnutí všech cestovatelských restů! Vzhůru na pro mnohé z nás možná první prázdniny bez cestování!
Cestovatel Zdeněk Porkert již skoro deset let každoročně cestuje po Vietnamu a na základě svých bohatých zkušeností, nejen z Vietnamu, ale i jiných exotických destinací, sepsal několik rad, jak se vyhnout nejčastějším chybám při cestování. Sám přiznává, že to není vždy snadné.
Cesta autem na dovolenou může být komfortnější, ale pokud podceníte přípravu, může se vám tovymstít. Víte, na co si dát pozor a co nezanedbat před cestou?
Cestování milujeme! Ale právě doprava má na svědomí velké procento znečišťování ovzduší a životního prostředí vůbec, a je proto velmi důležité dobře zvážit, jaké dopravní prostředky budeme k přepravě a cestování využívat.
Osvědčené informace o ubytování, dopravě, stravování i tipy na výlety! Jedete-li do Tbilisi, hlavního města země, která mezi prvními přijala křesťanství za své náboženství, nezapomeňte si přečíst našeho průvodce městem!
Mainstreamová média nám neustále předkládají tragické obrázky havarovaných letadel, výpovědi svědků teroristických útoků a nekončící epidemie eboly či ptačí chřipky. I sebezkušenější cestovatel má pak občas problém ubránit se před cestou černým myšlenkám a nesmyslným strachům.
Nezáleží na tom, jak moc nízký je váš rozpočet. V Nepálu seženete za pár korun dárky a suvenýry pro celou rodinu a všechny známé, pokud máte dost místa v batohu.
Zapomeňte na tvrzení, že Dánsko je pro nás moc drahé. Stačí si cestu dobře naplánovat, zamluvit si ubytování dopředu nebo využívat autobusové dopravy, aby vám vystačil rozpočet jako na cestu do Itálie nebo Německa. Začněte v Kodani, pokračujte do Aarhus, národního parku Thy nebo na křídové útesy Møns Klint.
Říká se, jak nebezpečné a násilnické je Lima město. Ale… Pokud necháte svůj luxusní fotoaparát v pokoji, ostražitě si budete hlídat svůj telefon (ve chvíli, kdy budete fotit) a zůstanete „vědomě přítomni“, budete v pohodě. Zejména během dne. A když pojedete do Limy se záměrem fotit (na svůj luxusní foťák), prostě si najměte průvodce. Protřelého.
Stejně jako jsem se dlouhou dobu bránil přechodu z „běžného“ mobilu na smartphone, jsem se také dlouhou dobu bránil nějakému řešení nabíjení elektroniky na cestách, protože mě přece stačí zapnout telefon jednou za den, napsat domů, že žiju a takhle vydržím klidně měsíc. Jenže to bývávalo, mobil na cestách využívám na stále víc věcí a letos jsem už „vyměknul“ úplně. Pořídil jsem si solární panel a powerbanku od Goal Zero a zase vyrazil do světa. No a ruku na srdce, asi už krok zpátky dělat nebudu, je to fakt pohoda.
Život a cestování v obytné dodávce je snem mnoha cestovatelů a nejen jich. Tento alternativní životní styl se stává čím dál víc atraktivnější i pro širší veřejnost. Kdo by si nechtěl vyzkoušet tu volnost brázdit si světem pojízdným domovem a spát, kde se mu zrovna zachce?