Co a jak kde nosit? Proč někam nebrat kraťasy a proč si někde raději ženy zakrývají vlasy. Buďte an cestách citliví k místní kultuře a zvyklostem.
Kinshasa je hlavní město Demokratické republiky Kongo a se svými 17 miliony obyvatel třetí největší aglomerace v Africe. Leží na pravém břehu řeky Kongo přímo naproti Brazzaville, hlavního města sousední Republiky Kongo. Tato dvě města jsou radikálně odlišná. Klidné a spořádané Brazzaville versus bouřlivá a neklidná Kinshasa.
Znáte ten pocit, když se potíte v kabince. Žena vám nosí další a další kusy oblečení a vedle vás v dalších kabinkách spousta lidí? Vy se potíte a nejraději byste byli někde jinde nebo prostě pryč? Tak tohle by se Vám opravdu ve firemní prodejně WOOLIFE v Litomyšli stát nemělo
Ať už se vydáváte na retreat, nebo prostě chcete cestovat, ale pravidelně praktikujete jógu a nechcete svou praxi při cestách porušit, platí vždy to stejné: pro jógu jako takovou toho moc nepotřebujete. Vlastně vám stačí jen přibalit jógamatku – samozřejmě co nejtenčí a nejlehčí – a případně pár dalších drobností.
Když se řekne vlna, většině z nás se vybaví zima a pletený svetr, který sice hřeje, ale kouše. Napadlo vás někdy, že vlna je výborná i na léto? Přečtěte si, proč začít vlnu nosit celoročně, a to dokonce i v horkých letních dnech!
Oblékám na sebe několik vrstev oblečení. Do kapes od kraťasů strkám peněženku, mobil s nabíječkou, skládací ručník a miniaturní toaletní potřeby. Čeká mě týdenní dovolená na prosluněných plážích řeckého ostrova Santorini a zároveň další minimalistická výzva.
Chystáte se na túru, ale odrazuje vás nevyzpytatelné počasí? Zainvestujte do kvalitního outdoorového oblečení a nenechte se zastavit větrem ani sněhem. V batohu by vám neměla chybět především softshellová pánská bunda. Ptáte se proč?
Je léto a člověk by nejraději objel celý svět, někdy tomu ale brání obrovský batoh plný nepotřebných věci.
Prý neexistuje špatné počasí, jenom špatné oblečení. Jak se tedy vybavit, pokud vás čeká pobyt v deštivém a vlhkém prostředí? Inspirujte se našimi tipy!
Závoj přes obličej se stal jedním ze symbolů správné muslimky. Víte, že ještě nedávno závoje málem skončily v propadlišti dějin? Co tedy vlastně způsobilo jeho renesanci?
Kyotská nezisková organizace Kamogawa-Kai vyhlásila pro cizince žijící v Kyotu na jedno sobotní odpoledne akci „Oblečme se do kimona, projdeme se po Heianu“.
Když jsem vycházel z hotýlku Guds v Orumiyeh, překvapil jsem paní, která zrovna vcházela dovnitř. Při pohledu na cizince si rychle, bojácně zakryla obličej částí svého černého čadoru. To mě přimělo posunout si klobouček taky trochu víc do čela, protože černými bubáky mě doma jako malého strašili.
Po ženách oblečených do pestrobarevných sárí pokukujeme už skoro pět měsíců. Je to zázrak, jakou parádu dokáží Indky i Nepálky udělat s obyčejným pěti či šestimetrovým pruhem látky. Bez jehly, bez niti, bez špendlíků. Zamotané do lehkého hadříku sebevědomě vykračují ulicemi. A já chci také sárí.