Jak si vybavit lékárničku, jak vyřešit víza a jak se zabalit pod 7 kilo? To všechno najdete v našich radách na cestu.
Váránasí je pro hinduisty nejdůležitějším městem na světě, však ho také založil sám Šiva. Jedno z nejdéle obydlených míst na Zemi leží na břehu posvátné řeky Gangy, která jako pokračování Mléčné dráhy stéká z nebes. Klikaté uličky, tak typické pro starobylou část města, dokáží člověka zmást i po několikáté návštěvě.
Při delších cestách do výrazně odlišných kultur cestovatele nemine jev, kterému se říká „kulturní šok“. Probíhá v několika fázích a poutník s ním zažije euforii, ale i dezorientaci a odpor ke všemu kolem sebe. Zvládnutí kulturního šoku je přitom jedním z nezbytných předpokladů, jak si cestu užít a nechat se poznávanou kulturou obohatit nebo přímo „přepodstatnit“.
Sníte o dovolené, kde antické ruiny sousedí s azurovými zátokami a středověké uličky vedou k ráji pláží? Rhodos, řecký ostrov slunce, je ideální kombinací historie, kultury a relaxace. Pro Čechy, kteří oceňují jak aktivní odpočinek, tak objevování památek, tato perla Egejského moře nabízí nezapomenutelné zážitky. Zde je průvodce místy, která nesmíte minout i tipy, co nevynechat, kam se podívat a co ochutnat.
Tereza Schindlerová vystupuje na internetu pod pseudonymem Cestuj za babku. Ukazuje rodičům, že se nemusí bát cestovat s malými dětmi, doporučuje různé vychytávky do letadla a snaží se ukazovat svým dětem svět takový, jaký je.
Cestování s dětmi může být výzvou, ale pro Věrku Šustáčkovou a její rodinu se stalo přirozenou součástí života. Od prvních obav z cestování s batoletem se postupně posunuli až k dobrodružným výpravám do exotických destinací. Každá cesta je pro ně nejen objevováním světa, ale i lekcí o sobě samých. Jaké jsou jejich zkušenosti, tipy a nezapomenutelné zážitky? To vše sdílejí ve svém příběhu.
Aleš je dobrodruh, který se rozhodl opustit běžný život a vydat se na cesty bez časového omezení. Zrušil podnikání, prodal vše, co měl, a s jednosměrnou letenkou odletěl do Thajska. Během 15 let procestoval desítky zemí, poznal místní kultury a získal cenné kontakty. Dlouhodobé cestování bez spěchu mu umožnilo poznat země z úplně jiného pohledu. Jaké jsou jeho největší lekce z cest? Co radí začátečníkům? A která destinace byla nejnáročnější? To vše v našem rozhovoru.
Maledivy jsou nepochybně krásné ze všech perspektiv: ze vzduchu (let hydroplánem v nízkých výškách je skutečně pohádkový), ze země či hladiny (pobyt na ostrově nebo plavba mezi ostrovy jsou neméně pohádkové) a z vody, tedy z úhlu pod hladinou (potápění na Maledivách patří k nejlepším na světě). Maledivy ale nabízí další fascinující perspektivu reality, totiž náboženskou.
Půlnoční slunce ozařuje horský masiv na protější straně průlivu a my nasloucháme tichu Antarktidy na břehu zamrzlého moře. Obklopeni ledovými krami zažijeme extrémní podmínky i setkání s několika druhy tučňáků, tuleňů, lachtanů a s velrybami. Staneme se součástí české vědecké expedice.
Krom výhod pro všechny členy, jako jsou slevy na chatách nebo cestovní pojištění, k členství získáš řadu dárků a výrazných slev na nákup vybavení. Zařiď si členství v ALPENVEREIN Česko-Slovensko.
Maledivy – exotický ráj v Indickém oceánu, který si většina z nás představuje jako destinaci dostupnou jen pro ty nejbohatší. Ale víte, že tento tropický sen může být dostupný i s nízkým rozpočtem? Připravila jsem pro vás odpovědi na 10 nejčastějších otázek, které si pokládá každý z vás, kdo se na Maledivy chystá a nebo o nich zatím jen přemýšlí.
Denisa Štěrbová je ekonomka, fotografka a cestovatelka, která se již 12 let vrací do brazilského Ria de Janeira. Již od mladého věku ji fascinovala Jižní Amerika, a dnes na tomto kontinentě organizuje cesty pro české turisty. Jedním z jejích koníčků je také učení se jazyků, protože, jak sama říká, jazyky jsou prostředkem, jak pochopit kulturu země. Procestovala prakticky celou Jižní Ameriku, díky čemuž má spoustu cenných zkušeností, rad a informací.
Matouš Vinš je podnikatel, cestovatel, manžel a táta dvouletého Štěpánka. Pracovně ale především tvůrce. Ať už projektů jako Travel Bible, nebo fotek, textů, muziky, videa… Už na střední se rozhodl, že chce dlouhodobě tvořit takovou práci, kterou bude moct dělat odkudkoliv. Jako digitální nomád dohromady strávil rok a půl v Thajsku, čtvrt roku ve Vietnamu a Austrálii, nějaký čas na Srí Lance a v Japonsku. V rozhovoru se mimo jiné dozvíte i několik tipů z jeho nové knihy Travel Tips.
Občanským jménem Martin, ale cestovatelským a uměleckým jménem Mart Eslem. Říká se o něm, že je profesí podnikatel a duší cestovatel, což sám potvrzuje. Procestoval už 96 zemí světa, ale jak sám říká – cestování není o chození na druhý konec světa, ale o objevování sama sebe.
Pavla už od roku 2017 žije společně se svým indonéským manželem a 2 dětmi v malé zapadlé vesnici v Indonésii. Jak probíhá indonéská svatba, jak ji mezi sebe přijala manželova rodina a jak tady funguje porodnictví, nebo ekologie?
Protože nic v životě není jen růžové, i jako dobrovolníci se můžete setkat s nějakou tou nemilou věcí. Ale i to patří k životu. Nepříjemné situace vám nakonec mohou být nejvíc k užitku, protože se na nich hodně naučíte. V tomto článku vám přinášíme špatné zkušenosti dobrovolníkům, aby jste věděli, na co si dát pozor při vašich vlastních dobrovolnických akcích.