Když se Jindra Bromová vydala na malou procházku po národním parku na Borneu, netušila, že se vrátí až po šesti dnech. Přečtěte si, jak drama prožívala ona sama…
Až na pár výjimek začíná každá daleká cesta na letišti. A moderní letiště se dnes stávají čím dál většími kolosy, přes které projdou ročně milióny lidí a přepraví se milióny tun zboží. Tak proč se na jedno z velkých letišť nepodívat?
Čtěte rozhovor s autorem skvělé Knihy Konga, Vladimírem Plešingerem. Jak vidí oblast povodí konžského veletoku člověk, který zde strávil dlouhou řadu let?
Běžný život ve Vietnamu, to jsou motorky, komunistická propaganda na každém kroku, pestrobarevné tržnice i široké klobouky chránící před deštěm a sluncem. Nahlédněte do této země v nové fotoreportáži.
Jak dopadlo pátrání po Jindře ztracené téměř týden v bažinách a pralesech národního parku v Indonésii?
Je Vám líto nechat svého psa doma, když se vydáváte na cestu? Tak ho zkuste vzít s sebou. Estonsko je zajímavou destinací pro cestu člověka i psa.
Dlouhé cesty vlakem to musí být nuda. Anebo ne? Podniknete-li je s dětmi, je o zábavu postaráno. A pokud nevíte jak na to, v článku naleznete spoustu praktických rad i rozhovor s malými cestovateli.
Tibetská kultura se nevyučuje ve zbídačelém Tibetu, ale v indickém Ladakhu, Himachalu a nepálských oblastech. Za cenu jejího uchování se už děti možná nikdy nevrátí ke svým rodičům. Přečtěte si o činnosti těch, kterým tibetský problém není lhostejný.
Lidské kostry zapletené v křovinách, či ležící pod stromy by si každý jistě vysvětlil jako oběti dravců nebo nešťastných náhod. Že by pachatelé mohli být naši zelení miláčkové – rostliny? Tomu by asi nikdo neuvěřil.
Nepřehlédněte výjimečnou knihu nejen o Hedvábné stezce! Objevitelé nových světů od autora Beau Rifenburgha je výjimečná publikace s vloženými historickými exponáty pro milovníky cest i jejich děti.
Přečtěte si několik cestovatelských střípků z oblasti kulturního dědictví i moderní ekonomiky Pobaltských států.
Letošní expedice jeskyňářů přinesla zajímavé objevy při průzkumu podzemních prostor vázaných na ponornou řeku Reku. Projekt byl podpořen Expedičním fondem.
Každá žena alespoň na chvilku zatouží po oděvu, který by z ní udělal královnu. Indické sárí tuto moc má. Nechte si poradit, proč si nějaké to překrásné sárí zakoupit a kam v něm můžete vyrazit.
Na Ostrově svobody se můžete pohybovat různě. S cestovkou v klimatizovaných autobusech, vlakem i na koňském povozu. Vůbec nejlepší je ale okusit cestování s místními na „dobytčáku“ za jedno Peso Cubano.
V Severní Koreji můžete i dnes spatřit spartakiádní cvičence, vytvářející složité a barevné obrazce k oslavě komunistického režimu. Je spartakiáda propagandou nebo uměleckým zážitkem?