Madagaskar je zván ostrovem duchů. Ať už je to díky mysteriózním organismům, které nejsou nikde jinde na světě, nebo díky kultu předků, který tam vyznává všech osmnáct domorodých kmenů. Zaposlouchejme se do jejich zvuků …
Jezdíme do stále exotičtějších zemí, sbíráme zážitky a krásné fotky. Stále častěji pociťujeme nezbytnost cestování, možná i závislost na něm. Kdo z nás si však najde čas se zamyslet nad zdánlivě jednoduchou otázkou, PROČ to dělá?
Kam se pojedeme potápět příště? To je otázka, kterou si všichni často klademe a na kterou si nakonec, samozřejmě po poradě s naším buddym, musíme odpovědět sami.
Máte někdy chuť na něco jiného? Pak si můžete zde mezi obvyklými cestopisnými články přečíst báseň – třeba o legendární loďce, která plula k záhadnému ostrovu. Chvilka poezie pro malé cestovatele začíná…
Hudba nás unáší do Afriky a my cítíme její rytmus a pohyb, začínáme tancovat, dostáváme se pomalu do transu … Než to ale všechno zažijete na vlastní kůži, měli byste se dozvědět více o západoafrických bubnech djembe.
Kdo jsou vlastně šamani? Jaké poselství mohou přinášet lidem dnes? Tajemná kapitola lidské zbožnosti se odhaluje v nové knize Geseka von Lüpkeho, a to prostřednictvím sedmnácti rozhovorů se šamany z celého světa. Nevyhráli jste ji?
Má zebra na přechodu přednost? A co když přechází mimo přechod? Kolik má vlastně zebra pruhů? A je bílá s černými pruhy nebo černá s bílými pruhy? Na všechny naše otázky nám snad odpoví NP Mountain Zebra, domov vzácné zebry kapské.
Opiová pole, Zlatý trojúhelník, hory, džungle, jeskyně, zlaté chrámy, sloni a Laos s Barmou na dohled… Toto vše a ještě mnohem více nabízí severní Thajsko.
Marek Audy se proslavil jako objevitel největší křemencové jeskyně světa ve Venezuele. Pojďme si s ním popovídat o tomto objevu i jeho dalších cestách. Díky snímkům fotografa-jeskyňáře se totiž dostaneme nejen do Venezuely.
Ve dnech 23.8.-11.9. 2009 se uskutečnila monitorovací cesta Světlo pro Ugandu 2009 v rámci projektu organizace ACET ČR , která byla podpořena Expedičním fondem. V rámci této cesty byly navštíveny rurální komunity v distriktech Iganga a Kamuli, a slum v Nakulabyi, jedné ze čtvrtí ugandského hlavního města Kampaly.
Národní park Garamba, součást světového dědictví UNESCO, je v ohrožení. Má v dnešním světě šanci na záchranu? Pomůže vzdělávání místních obyvatel? Podívejme se společně na situaci v Demokratické Republice Kongo.
Ať už cestujeme z povinnosti, nebo dobrovolně, samotné cestování představuje pro lidský organismus větší, nebo menší stres. Odloučení od rodiny nebo domovského prostředí, kulturní a jazyková odlišnost a nutnost čelit neznámým rizikům představuje vysokou hladinu psychického stresu, který může vyústit ve fyzické, sociální a psychické potíže.
Cesta je zdlouhavá a úmorná. Ti, kdo se obrní trpělivostí, jsou odměněni pobytem v téměř pozemském ráji na hranicích Laosu a Kambodže. V místě, kterému se říká „Čtyři tisíce ostrovů“, laosky Si Pan Don najde klid a pohodu každý, kdo o ni jen trochu stojí.
Vžijme se do pocitu cestovatele začátečníka. Ten si může přečíst spousty dobrých rad zkušenějších světoběžníků, ale stále stojí před problémem. Kam se nejdříve podívat? Kde začít s cestováním? Pojďme poradit v následujícím diskusním článku.
Žhavé Karibské noci za zvuku reggae a R&B, stejně jako stále se usmívající místní lidé, ze kterých srší optimismus a nekonečná pohoda. Nekončící party na pláži, různé festivaly, které se konají po celém ostrově, rastamani, vegetariáni a huliči. To všechno najdete na Tobagu – malém ostrůvku v Karibiku.