„Váránasí jihu“ je hlavní poutní místo v jižní Indii – jak pro šivaisty, tak pro višnuisty. Rámův chrám je jeden z nejdůležitějších jihoindických chrámů.
Do Sarnáthu přišel Buddha poté, co dosáhl osvícení pod stromem Bódhi v Gaji (dnešní Bódhgaja). Zde poprvé kázal v jelením háji svým prvním učedníkům. Říká se, že zde „roztočil kolo zákona“, zde začal hlásat svou „zlatou střední cestu“.
Hlavní město jihoindického státu Kérala leží téměř v samotném cípu Indického subkontinentu.
„Šivovo město“ bylo osídleno už v době starověku, někdy kolem r. 1400 př. Kr. Jeho původní jméno je Káší, pak Váránasí (nalézá se mezi řekou Váraná a Assí), Britové zkomolili jeho jméno na Benáres.
Kuala Lumpur neboli K.L., jak s oblibou místní říkají, má status federálního teritoria. Je to politické, hospodářské a kulturní centrum Malajsie. Nachází se zde královský palác (není běžně přístupný), kde se postupně coby vládci celé Malajsie střídají panovníci jednotlivých zemí.
Alishan je pohoří a přírodní horská rezervace v centrálním Taiwanu (Tchaj-wan). Východiskem k němu je město Chiayi, známé množstvím buddhistických chrámů.
Japahuva je stará pevnost postavená v roce 1201 na svahu stejnojmenné skály, která se tyčí 90 metrů nad okolní krajinou. Stavitelský podnět byl podobný jako při stavbě nejznámější šrílanské památky – Sígiriji – obrana proti útokům z jižní Indie.
Bišápur byl hlavním městem v době vlády sásánovské dynastie (2.–7. století). Byl založen v polovině 2. století po Kr. na místě starého města poničeného Alexandrem Velikým.
Asi 8 km od Persepole nalezneme skalní stěnu, do které jsou vytesány reliéfy a hrobky ze tří historických údobí – z doby elamské říše, achajmenovské říše a doby Sásánovců. Nejstarší je elamský reliéf datovaný asi 1500 př. Kr., který představuje jednoho z elamských bohů.
Buddhistické skalní chrámy Binlingsi se nacházejí v provincii Gansu.
Dali je malebné městečko rozkládající se v jihozápadní Číně na březích jezera Erhai (Er-chaj), v nadmořské výšce 1900 m a s 4000 metrů vysokým masivem pohoří Cangshan (Cchang-šan) v pozadí.
Scénická oblast pohoří Danxia (shan = hora) se nachází v provincii Guangdong (Kuang-tung) asi 200 km od Kantonu a dala název celému typu krajiny, jaký se nachází nejen v Číně, ale po celém světě zhruba v 1200 lokalitách (jen v Číně samotné je jich asi 650).
Důvodem návštěvy Dazu, které leží v provincii Sichuan (S’-čchuan), asi 170 km od města Chongqing (Čchung-čching) a 270 km od města Chengdu (Čcheng-tu), jsou unikátní buddhistické jeskyně.
Hora Emei (shan = hora), nalézající se asi 200 kilometrů na jih od města Chengdu (Čcheng-tu), je jednou ze čtyř posvátných buddhistických hor hojně navštěvovaných poutníky. Je zajímavá jak nádhernými přírodními scenériemi, tak reminiscencemi na život věřících buddhistů.
Toto malebné městečko se nachází v provincii Hunan (Chu-nan) a sami Číňané ho rádi nazývají „nejkrásnější město v Číně“. Stará část města se více méně rozkládá pouze kolem řeky Tuojiang (Tchuo-jiang), která také výrazně ovlivnila fenghuangskou architekturu. Jejím typickým prvkem jsou tzv. „domy na chůdách“, domy postavené na vysokých kůlech, v nichž se žije až ve druhém patře – obdivuhodně nad řekou předsunutém. Řeku také překlenuje velké množství mostů.