5. května zemřel po těžké nemoci ve svých 58 letech president Nigérie Umaru Yae Adua, který pocházel ze severu země z kmene Hausa.
Komunikace v rámci jednoho druhu představuje často veliký problém. Co teprve komunikace mezidruhová! Na Altaj se její možnosti vydá zkoumat výprava podpořená Expedičním Fondem.
Husté šlahouny zplanělých melounů obtáčejí kamenný oltář, tam, kde se kdysi klenula kopule mohutného chrámu, stojí žhnoucí kotouč tropického slunce. Ve stínu polozborcených zdí z rudého pískovce je snadné na chvíli zavřít oči a propadnout se v čase nazpátek, do doby, kdy všude kolem kypěl život.
Původní česká publikace Mistrovství práce s DSLR z pera profesionálního fotografa a zkušeného lektora fotografických kurzů IDIFu Romana Pihana vychází v aktualizovaném vydání.
Cykloutoulky Kubou – jihozápadní část Naše měsíční cykloputování po Kubě je součástí a vlastně i začátkem půlroční cykloexpedice po americkém kontinentě, která pak dále bude pokračovat do Mexika a hlavně Spojených států Amerických. Na tuto cyklocestu jsme se vydali s manželkou Renčou sami dva, jen na našich kolech, bez podpory jakéhokoli jiného doprovodného prostředku, vstříc všem dobrodružstvím, nástrahám i radostem, které cyklocestování přináší.
Ve dnech 5. – 7.5.2010 proběhly v Praze „Konžské ekonomické dny“. Jaký byl jejich průběh?
1.díl – Cykloutoulky Kubou – severozápadní část
V květnu si připomínáme dva významné svátky – Den rodiny a Den Afriky.
Co na tom, že se hora Genyen dnes nachází v čínské provincii Sičuán? Podle staré mapy jsme tu správně. V odbojné provincii Kham ve východním Tibetu. Na čínském „divokém západě“ ještě vědí, co je svaté.
Bílé pláně a mrazivá zima, to je exotika dalekého ruského východu. Naše expedice se vydala po 1.400 kilometrů dlouhé Kolymské trase, navštívila tábor gulagu Butygyčag a přešla pohoří Annagačag.
Bollywood – pro českého diváka celkem známý pojem. Co je to ale Nollywood? … No přeci nigerijská kinematografie!
Sahara na severu Mali, v kraji Kidal. Blíží se soumrak, slunce rychle mizí za vzdáleným obzorem. Tady uprostřed nedozírné pouště žijí legendární Tuaregové. Žijí a pečlivě střeží své kulturní tradice. Co o nich vlastně víme?
Stát se fotografem africké divočiny může dnes již téměř každý z nás. Jak se ale fotilo před sto lety? Jakým vývojem prošel vkus diváků, samotní fotografové nebo jejich objekty – tedy krajina, příroda, lidé? To se stane předmětem výzkumu projektu v severní Keni.