Jihoetiopské kmeny Tsamajů neznají elektřinu, zato samopaly ano. Ale nebojte se, slouží většinou jen pro parádu… A ovčí střeva?
Třicet kilometrů dlouhá vápencová bariéra pohoří Serra del Cadí byla pro mne vždy nedostižnou výzvou. Spatřil jsem je mnohokrát při svých toulkách v Pyrenejích – osamělé, vzdálené a tak trochu tajemné hory.
Jednou z výprav podniknutých dávným králem Mali byla plavba do Ameriky. Tedy tak to dnes tvrdí skupina maliských vědců.
P.G. de Varennes a jeho synové byli nejenom vážení obchodníci, ale i průzkumníci v Severní Americe. Na „svůj účet“ si připisují zásluhy za objevení jezer, řek nebo pohoří. Jejich zásluhou vznikaly i početné osady.
„Posaďte se,“ ukazuje vrásčitý bača na deku. Čerstvě upečený chléb, jogurt z ovčího žaludku a játrový šašlik plní hodovní „stůl“. Okolo něj sedíme my i oni. Naše cesty se sešly a se stejnou kočovnou samozřejmostí se zítra zase navždy rozejdou.
Brazílie, Paraguay a Uruguay byly hlavním působištěm českého misionáře. Založil zde základnu jezuitů a věnoval se etnografii a jazyku místních indiánů.
Žiarská dolina, autor: Achernar.sk
Zadné Meďodoly, autor: Kristian Slimak
Velická dolina, autor: Kristian Slimak
Zelené pleso ve Važecké dolině, autor: Jerzy Opioła
Tichá dolina
„Going tribal,“ vykřikl by nadšeně známý dobrodruh z kanálu Discovery Bruce Perry, nacvičeným pohybem by se zbavil nepotřebných svršků a vyrazil vstříc těmto nedotčeným domorodcům.
Skalnatá dolina, autor: Radka Kapuciánová
Roháčská dolina, autor: Jerzy Opioła Pachola-Spálená dolina, autor: Jerzy Opioła
Štrbský štít a mlynická dolina, autor: Kristian Slimak