Cestování s dětmi, historky z cest, rozhovory s cestovateli. To všechno a mnohem více najdete v naší rubrice o cestovatelských zajímavostech ze světa.
I my přicházíme vždy v lednu s tipy na top destinace pro nadcházející rok. Nejde ale o nekonečné srovnávání kladů a záporů daných destinací, statistiky počtu turistů nebo převahu památek UNESCO. Snažíme se přinést tipy na zajímavé destinace čistě podle svých pocitů, zkušeností a zážitků. Tak se nechte inspirovat!
„Do hor?“ „Do pralesa?“ nevěřícně kroutí hlavou vlezlý průvodce v Bangkoku. Většina lidí směřuje do „města andělů“, aby odtud pokračovala na poklidné pláže thajských ostrovů. My se moři zcela vyhnuli – tady jsou naše tipy na výlety.
Oslavy začátku nového roku na Srí lance náš silvestr připomínají snad jen dělobuchy. Nový rok se tam nese v duchu kokosového cukroví, her jako vyšitých z dětského dne a především několikadenními oslavami.
Osm lidí, čtyřicetiletá Avie Amálka, pár tisíc kilometrů a spousta zážitků v dunách i horách severní Afriky. Tak by se dala v rychlosti shrnout chystaná výprava Aviou-Afrikou, do Maroka a Západní Sahary.
Právě vychází nový tištěný Svět outdooru 4/2014 s tématem Skialp. Číslo nabité informacemi o skialpinismu a jak se na něj vybavit, ale i o sněžnicích, o bezpečnosti v horách či o tom, jak řešit problém s únavou.
Pohádkově zasněžené vesničky, perfektní lyžařská střediska, trasy pro sněžnice či běžky, netradiční sporty i malebné výhledy. To všechno přináší zima ve Švýcarsku. Vytipovali jsme pro vás deset zajímavých novinek, jimiž se Švýcarsko nově pochlubí v této lyžařské sezóně.
Potápění u nádherných atolových ostrovů, krmení pětimetrových žraloků nebo výhledy z ptačí perspektivy. To jen jen malý výčet toho, co můžete zažít na ostrovech Francouzské Polynésie.
Chcete o vánocích udělat radost nejen svým blízkým, ale i lidem z rozvojových oblastí? Nakupte dárky u neziskových organizací a pomožte tak podpořit zajímavé projekty na druhém konci světa.
Jak je to dlouho, co jste se vrátili ze své poslední cesty? A kdy jste začali plánovat tu další? Vsadíme se, že to bylo už při minulé výpravě. Kam se ale vydat na, když je cílů tolik? Pokud máte rádi aktivní dovolenou, při které není čas na pokojné odpočívání a meditaci, máme pro vás několik tipů. A vy nám na oplátku můžete do diskuze napsat své vlastní.
Milan Danňek je cestovatel tělem i duší, který dokáže najít dobrodružství nejen na druhém konci světa, ale třeba i ve skalách Moravského klasu. Právě tam každý rok s partou kamarádů pořádá jeden z nejpohodovějších festivalů u nás, jedinečný Rajbas. Spolu s Alenou Žákovskou navštívil hodně zajímavých míst a na některá se opakovaně vrací. Mezi taková místa patří vnitrozemí ostrova Nová Guinea, kde hledal domorodce Senkjůa, který mu před třinácti léty možná zachránil život.
3 roky, 150 000 km a více než 70 států světa. Cestovatel Pavel Klega opustil práci informatika a rozhodl se stopem procestovat celou Zeměkouli. Na konci srpna se vydal na cestu. Nyní je v Albánii. V rozhovoru prozradil z čeho má největší obavy, jak bude řešit samotu i z čeho bude celé ty roky žít.
Na celý první listopadový víkend se Filozofická fakulta Univerzity Karlovy proměnila v jedinečné místo setkání aktivních cestovatelů i milovníků outdooru. 25 přednášek, 30 workshopů, zajímavé osobnosti a 11 skvělých filmů přilákalo na jedno místo nečekané množství lidí.
Aktivní outdooroví sportovci, horolezci, zkušení i méně zkušení cestovatelé, ale i pasivnější diváci, kteří se jen rádi podivují nad zážitky jiných. Ti všichni se sejdou na jednom z největších festivalů v ČR o cestování a aktivitách v přírodě, kde pro ně bude připraveno 25 přednášek, 30 workshopů, 20 osobností a 11 filmů v celkem 6 sálech za 1 vstupné. Festival OBZORY se uskuteční 1. a 2. listopadu na pražské Filozofické fakultě Karlovy univerzity a má ty nejlepší předpoklady stát se opravdu výjimečnou akcí.
Cykloputování Hany Plavcové Afrikou bylo inspirováno naším světoznámým cestovatelem Emilem Holubem. Cesta dlouhá cca 1.300 km vedla z Lusaky do Livingstonu převážně Zambií, částečně jsme projeli i Zimbabwe a a Bostwanou. O své cestě prozradila více v rozhovoru.
Jan Styblík je profesionální průvodce, fotograf a překladatel. Ze svých nesčetných cest po jihovýchodní Asii si kromě neuvěřitelných zážitků dováží i fotografie, které zobrazují tajuplnou atmosféru života na druhé straně světa. Jihovýchodní Asie jej učarovala už v roce 1998. Nakonec si v Chiang Mai vybudoval i svůj druhý domov