Cestování s dětmi, historky z cest, rozhovory s cestovateli. To všechno a mnohem více najdete v naší rubrice o cestovatelských zajímavostech ze světa.
V minulosti sloužily lidem jako úkryt nebo posvátné místo. V dnešních dobách nás uchvacují výjimečnou krásou a tajuplnými příběhy. Podívejte se na ty nejkrásnější jeskyně světa.
Filipíny jsou zemí idylických ostrovů, prvotřídního surfování a tyrkysově modrých lagun. Souostroví tvoří 7107 ostrovů rozesetých v západním Pacifiku na ploše 300 tisíc km2. Který z nich je ale ten NEJ? Pravdou je, že každý z ostrovů má něco do sebe. Pokud prahnete po bohémské dovolené, sedne vám “party ostrov” Boracay. Dobrodruzi budou doma na exotickém Boholu. Jisté je jedno – jemného bílého písku je na Filipínách dost pro všechny.
Svojí velikostí patří Ekvádor v porovnání s ostatními jihoamerickými státy mezi trpaslíky. Rozmanitostí své přírody však jen stěží hledá na celém světě konkurenta. Posuďte sami!
Nasedáme na rozvrzané staré kolo a vydáváme se do spletitých ulic dnes již poměrně moderně vypadajícího thajského městečka Ayutthaya. Těžko uvěřit, že mezi novými budovami a kvalitními silnicemi můžeme narazit až na 400 buddhistických klášterů.
Na Bali dnes jezdí každý. Indonésii ale tvoří nespočet ostrovů, kde si můžete užít opuštěné pláže, krásnou přírodu, tropický prales a pozorování zvířat. A pokud se na to Bali vypravíte, přečtěte si, jak se vyhnout davům turistů a užít si ho se vším všudy.
Ještě stále nevíte, kam zamířit v příštím roce, aby to opravu stálo za to? Letos jsme toho za vás navštívili fakt hodně a vytipovali jsme ty nejlepší destinace, které si rozhodně nesmíte nechat ujít! Tady jsou!
Většina cestovatelů mířících do střední Asie volí Kyrgyzstán. Jedna tam není potřeba složitě zajišťovat vízum, čeká vás tam krásná příroda a milí místní lidé. Střední Asie ale není jen o Kyrgyzstánu. Co všechno musíte vidět, když se do tohoto regionu vypravíte? Poradí vám zkušený cestovatel Jaroslav Lhota v následujícím rozhovoru.
I když povětrnostní podmínky v zimě nejsou na cestování zrovna ideální, byla by škoda zůstat až do jara za pecí. Spousta míst v Evropě má přes zimu svoje neopakovatelné kouzlo. At už jste fandové sněhu a ledu, nebo raději vyrazíte číhat na sluneční paprsky poblíž Středozemního moře, zimní cestu si prostě užijete.
Co všechno se dá ochutnat v japonské restauraci? Jak je to zde s náboženstvím? V čem se Japonci liší od Čechů a v čem jsou si naopak podobní? O téhle zemi perfektní disciplíny a pracovitosti více v rozhovoru.
Jak vlastně kubánský lid vnímal Fidela Castra a jak probíhá v současnosti smutek na Kubě? Změní se něco jeho smrtí? Jak se bude dále vyvíjet turismus na Kubě? Na tyto otázky se pokusila najít odpovědi Lívia Kocnárová, která zemi navštěvuje už mnoho let.
Radek Dymeš strávil v Japonsku více než rok svého života, ať už se svou manželkou, která z této země pochází, nebo jako průvodce či student japonštiny. V rozhovoru prozradil několik zajímavých rad, které se vám budou při cestě do Japonska rozhodně hodit.
Když se řekne Island, většina z nás si vybaví úžasnou přírodu, ledovce, horké prameny nebo papuchalky. Také si často vzpomeneme na to, že život na Islandu je velmi drahý a proto návštěvníci často volí kempování a stopování. Jaké to ale je, žít a pracovat na Islandu delší čas? Přečtěte si rozhovor s Michalem Hubertem, který tam strávil nějakou dobu v rámci studentského programu Erasmus. Také si můžete poslechnout jeho přednášku na Festivalu Rajbas, který se koná 25. – 27. listopadu v Blansku.
Afrika je neskutečně různorodý kontinent a zajímavý kontinent. Bohužel (nebo možná bohudík?), stále není mezi cestovateli tak populární, jako třeba JV Asie. Cestovatel a zakladatel cestovní kanceláře Dream Africa Jaroslav Blicha má Afriku v malíčku. Zeptali jsme se ho na užitečné tipy, jak tento kontinent procestovat a užít si ho co nejlépe, ať už jako sólo cestovatel-dobrodruh, digitální nomád nebo se skupinou přátel. Inspirujte se!
Mezi země východní Afriky jsou řazeny mj. Keňa, Tanzanie, Uganda a Rwanda. Tyto země jsou překrásné a rozmanité, avšak poznávací zájezdy do těchto krajin se soustředí pouze na několik nejznámějších destinací – většinou komerčních a přeplněných. Prozradíme vám tajné perly východní Afriky, méně známé a v mnoha případech levnější destinace, které však svou krásou a nevšedností mnohdy překonávají ony destinace nejznámější.
Cestovatelé, horolezci, běžci, vodáci, skialpinisti, expedičníci, ale i etnografové, tanečníci či bubeníci. Ti všichni se opět po roce setkali tento víkend na největší cestovatelsko-outdoorové akci v Praze Festivalu Obzory. Letošní třetí ročník se opět nadmíru vydařil a to nejen díky organizátorům, ale zejména atmosféře, na níž se podílel úplně každý, kdo na festival dorazil. Účast byla letos opravdu hojná a radost má i ředitelka festivalu Petra Greifová: „Počet návštěvníků celkem byl 3 150, z toho 2 800 diváků plus 350 vystavovatelů, přednášejících, odborníků a VIP hostů. V neděli byla účast v poměru k sobotě asi o třetinu menší.“