Cestování s dětmi, historky z cest, rozhovory s cestovateli. To všechno a mnohem více najdete v naší rubrice o cestovatelských zajímavostech ze světa.
Ve chvíli, kdy neberete lezení jako zábavu, sport nebo jako způsob, jak se někam dostat, zbývá už jen jedno: Lézt, protože je to těžké. A co může být těžšího než se pokoušet o osmitisícovku Gasherbrum II v zimních podmínkách?
Když se dá banda nejlepších freeriderů dohromady, znamená to jediné: kvalitní podívaná a nádherné záběry! České freeridové špičky dal dohromady kameraman Tomáš Galásek, a to ve filmu White Line.
Přečtěte si tři hrozné historky, u kterých budete rádi, že je jen čtete! Máte-li podobné, nezapomeňte se s námi taky podělit.
Znáte liánu s latinským jménem Paullinia cupana? Asi ano, jen nevíte, že guarana uvedená na obalu energetických drinků pochází z plodů liány s tak nádherně žensky znějícím jménem.
Většina měst se pyšní svou rozmanitostí a barvitostí. Existuje však i několik městeček, městysů a osad, které jsou hrdé na svou jednobarevnost.
Nebylo to rozumné. Vydat se do parku na procházku ani stopovat vesničany na slonu. A už vůbec ne utéct před nimi džunglí plnou nosorožců. Co všechno se stalo v Chitwanu?
Hlavním účelem zdi je oddělit něco bezpečného od něčeho nebezpečného. Většinou jde o lidi – a téměř každý by si přál, aby se ocitl na té „správné“ straně.
Celkem 71 restaurací vlastní řetězec Din Tai Fung, který nabízí neskutečně šťavnaté tradiční knedlíčky vařené v páře. Díky němu můžete na Tchaj-wanu navštívit nejlevnější restauraci s michelinskou hvězdou na světě!
Za upatlaným sklem čajovny sedí několik mužů. Zamyšleně hledí kamsi do neznáma a bafají z vodní dýmky. Po mešitě snad nejdůležitější místo rozjímání. Vstupujeme. Atmosféra uvnitř se okamžitě mění. Úsměvy provází servírování čaje a radost z pohostinnosti.
Pokoje s obrovskými mravenci, procházky mezi střechami, obrovské pavučiny. Tohle všechno můžete zažít v Bláznivém domě vietnamské architektky Dang Viet Nga, která si rozhodně zaslouží své přirovnání k Salvadoru Dálímu.
Více než stovku podzemních měst, městeček a vesnic skrývá oblast Kapadocie ve středu Turecka. Proč člověk zamíří žít do podzemí a jak takový život vypadal?
Chléb je potravina číslo jedna. Žitný, kvašený, nekvašený, placatý nebo kulatý. Všude je jiný, ale stejně důležitý!
Fantazii se meze klást nemají. Vznikají pak pozoruhodné věci. Podívejte se na budovy, které postavili architekti s opravdu bujnou představivostí.
Děsit nemusí jen duchové a nadpřirozené úkazy. Nejhorší mráz po zádech často běhá i z míst, které se staly dějištěm lidské nenávisti. Muzea genocid, město duchů pod Černobylem, pařížské podzemí a další zákoutí naší planety vás možná budou budit ze spaní.
I když nám nenarostly žábry a nezadržíme dech dlouhé hodiny, můžeme si už dnes s rozkoší a klidem prohlížet krásy podmořského světa. Bali, Velký bariérový útes nebo mexický ostrov Cozumel jsou jedny z takovýchto podvodních perel.