Cestování s dětmi, historky z cest, rozhovory s cestovateli. To všechno a mnohem více najdete v naší rubrice o cestovatelských zajímavostech ze světa.
Grónsko je největší světový ostrov a jeho nejbližšími sousedy jsou Island, Kanada a souostroví Svalbard. K pozoruhodnostem ostrova patří eskymácké osady, velryby v zálivu Disko Bay a oázy ledu na Icetfjordu.
Jižní Korea je země plná přírodních bohatství. Snad právě proto sem již před 1700 lety začal pronikat buddhismus ze sousední Číny. Buddhističtí mniši totiž milují přírodu a na korejském poloostrově s ní mohli doopravdy splynout. Své chrámy si začali stavět v lesích a horách, a tak jsou jejich stavby dodnes ozdobou jihokorejských národních parků.
Pro Indy jsou nejsvatější tři věci – krávy, čapátí a kriket. Na ty první dvě narazíte už pár minut po překročení indických hranic, ale při své poslední cestě jsem se zaměřil na tu třetí – kriket.
Jak je to v Bhútánu se službami? Jaké množství země zabírá les či hory? A proč zrovna sem vyjet na kole? Na tyto a další odpovědi nám odpověděla Katka Lhotová z CK Adventura.
Dan Hála půl roku přejížděl na koni Patagonii, prosekával se k pramenům Orinoka, jako student prostopoval Indii, jako dospělý byl kovbojem v Arizoně. Se svojí ženou a koňmi prochodil Rumunsko. Dneska udržuje své pastviny na Kokořínsku a dohlíží na chod festivalů Expediční kamera a Snow film fest, které před lety pomáhal založit.
Inspirativní příběhy i portréty skutečných horolezeckých legend zvučných jmen, první výpravy do nejvyšších hor a dechberoucí příběhy vytrvalosti, odolnosti, ale i přátelství a vyrovnávání se se ztrátou blízkého člověka. To vše a ještě mnohem více vám přináší knižní novinky Nakladatelství Jota.
Rozhovor s Danielem Augustou o Tanzánii
Prokop Jouza je profesionálním průvodce CK Adventura a jeho dominantou jsou cesty do Nepálu, především potom do oblastí ideálních pro treking.
Největší světoběžník planety stihl neuvěřitelné věci, jako by žil současně několik sportovních a intelektuálních životů. Proniká do nitra Nové Guineje, k záhadám srdce Afriky, do velkých hor Himálaje, k tajům všech kontinentů…
Jan Kasl patří mezi světovou špičku české sportovní fotografie. Na svém kontě má již několik velkých projektů a je autorem snímků, které obletěly celý svět. Spolupracuje s řadou zvučných jmen z české i světové sportovní scény a s foťákem už navštívil nejrůznějších kouty planety.
Země ohně a ledu, ve které ucitíte sílu přírody, elfy a skřítky. Cestovatelské kino se ve čtvrtek 17. ledna v brněnském Kině Scala vydá na magický ostrov Island. S návštěvníky bude objevovat jeho pobřeží, vydá se na jeden z nejkrásnějších treků světa a bude poznávat, jaké je to kráčet po ledovci anebo zdolat aktivní sopku Katla na sněžném skútru.
Za ty roky, co cestuji, jsem si vytvořila takový malý seznam univerzálních věcí, které si beru opravdu na každou cestu, ať už jedu trekovat do Bolívie, toulat se po thajských ostrovech nebo jezdit na velbloudu po dunách v Maroku. Krom toho, že mi nikdy nechybí powerbanka nebo šátek na hlavu, nezapomínám ani na malou a šikovnou čelovku.
Ekvádor je zemí malou v porovnání s ostatními latinskoamerickými sousedy, ale na druhou stranu je velice bohatý na rozmanité ekosystémy, tedy i na možnosti obstarání potravin.
Kryštof Paleta vyrazil před pár měsíci na cestu kolem světa s mottem „Teď nebo nikdy“. Odletěl do Kambodži bez plánu a s 50 000 Kč v kapce. Ted žije na cestě a natáčí Cestology.
10 měsíců, 8 zemí, 11 237 kilometrů, 5 píchnutí, 2 návštěvy nemocnice, 1 pád, 1 přepadení, 1 porucha, 1 opravený zub a nekonečno zážitků. Metr a půl vysoká Dominika s ještě menší motorkou se vydává sama napříč Jižní Amerikou. Setkává se s padouchy, sněhem i rozzuřenými psy, zažívá poruchu motorky i pobyt v nemocnici, ale pořád pokračuje, až to všechno po desíti měsících dobře dopadne.