Cestování s dětmi, historky z cest, rozhovory s cestovateli. To všechno a mnohem více najdete v naší rubrice o cestovatelských zajímavostech ze světa.
Cestovatel Zdeněk Porkert již skoro deset let každoročně cestuje po Vietnamu a na základě svých bohatých zkušeností, nejen z Vietnamu, ale i jiných exotických destinací, sepsal několik rad, jak se vyhnout nejčastějším chybám při cestování. Sám přiznává, že to není vždy snadné.
Po studiu angličtiny na Novém Zélandu se tehdy sedmadvacetiletý Marcel Žitník vypravil na zkušenou do Austrálie. Jak říká, dělal tam snad úplně všechny možné práce od mytí nádobí, popeláře, stěhováka, zedníka na stavbě, číšníka v kavárnách a restauracích až se po dlouhé době dostal k práci v místní cestovce.
Země slonů, orchidejí a svobody! Cestovatelské kino přiblíží v pondělí 13. ledna od 20:30 v pražském Kině Lucerna tropické království, ve kterém není nouze o zážitky.
Maledivy, ostrovní republika rozkládající se na 29 atolech čítajících téměř 1 200 ostrovů. Malých písečných výběžků vyčnívajících nad hladinu Indického oceánu, kdysi uprostřed mezi Afrikou a Asii. Tato zeměpisná poloha je odjakživa předurčovala ke směsici národů, které se procházely po zdejším písku, směsce náboženství, které tyto národy vyznávaly, ale i chutě kuchyní od všech národů, které zde kdy vařily.
Vietnam je proslulý svou výtečnou kuchyní a je doslova rájem pro gurmány. Kromě toho, že umí připravit rýži, nudle, maso i zeleninu na milion (výtečných) způsobů, vám naservírují také pro Evropana opravdu nečekané pokrmy.
Četli jste knihy Na plechárně, Pláň Tortilla, Na východ od ráje nebo Hrozny hněvu? Jestli ano, tak asi víte, že jejich autorem byl John Steinbeck, nositel Nobelovy ceny za literaturu a jeden z nejznámějších amerických spisovatelů.
Pavel Svoboda (*1985) je vystudovaný geograf žijící svůj sen jako fotograf na cestách. Barvitý vypravěč a neúnavný autor cestopisných přednášek. Na cestách po Asii strávil téměř dva roky života. Milovník vysokých hor, odlehlých regionů a málo známých destinací. Po knižním debutu Napříč Jižní Amerikou, který uzavírá jeho půlroční latinskoamerickou cestu, nyní přichází se svojí druhou knihou Napříč Asií.
Bolívie leží v srdci Jižní Ameriky a patří mezi nejrozmanitější a nejkrásnější země, které jsem navštívila. Díky tomu, že leží na území pokrývající nejvyšší body pouště Atacama, vysoké vrcholky And a sahá až k zelené džungli Amazonské pánve, najdete zde neuvěřitelnou pestrost nejen přírodní, ale i kulturní.
Janča a Petr, to je velmi sympatický a usměvavý mladý pár Čechů, který se celkem spontánně rozhodl změnit svůj život od základu a odstěhovat se na Srí Lanku.
Udělejte si doma netradiční přílohu. Roti má podobu placky a je konzumován podobně jako náš běžný chléb. Můžete si jej dát ke snídani s medem a čajem, s medovým chutney nebo i jako přílohu k polévce či masu. Dostali jste chuť?
Už je tomu (naštěstí) dávno, co jsem si myslela, že kari je jen ten žlutý prášek, který je nejspíš umletý z něčeho ze stromu, který se jmenuje kari.
18 evropských států, 11 543 kilometrů a 1357 dní na cestě. Projekt Kayak Around Europe odstartoval v Praze vyplutím na jih a skončil o tři a půl roku později připlutím ze severu tamtéž. Jirkovo vyprávění o životě v kajaku, na plážích a po marínách si přijďte naživo poslechnout v listopadu na festival Obzory.
Fotografka, cestovatelka, blogerka a ambasadorka značky Fjällräven Teru Menclová vášeň pro cestování objevila během dlouhodobého pobytu v Madridu. Nejraději se ztrácí v horách a ve svých fotografiích se snaží vystihnout rovnováhu mezi lidskou duší a přírodou.
Kouzelné místo, kde stále žijí legendy a mýty! Cestovatelské kino odhalí krásy tropického klenotu mezi více jak 17 000 ostrovy Indonésie, jenž místní nazývají Ostrov Bohů.
Přírodovědec, popularizátor vědy, cestovatel, horolezec a filmař. Narodil se s vadou zraku, ale dnes je jedním z nejuznávanějších českých fotografů. Zkrátka člověk, kterého běžně nepotkáte. O svém putování po neobydlených ostrovech Indonésie Petr povypráví v listopadu na festivalu Obzory.