Cestování s dětmi, historky z cest, rozhovory s cestovateli. To všechno a mnohem více najdete v naší rubrice o cestovatelských zajímavostech ze světa.
Amsterdam, tulipány a coffeshopy. To si vybaví většina lidí při myšlence na Holandsko. Do tohoto malého pobřežního státu jezdí turisté většinou jen na prodloužený víkend do hlavního města. Přitom Nizozemí a hlavně Nizozemci jsou fascinujícím národem, kterému se vyplatí věnovat podstatně více času.
Jako téměř všude v Indii se jedná o jídla převážně vegetariánská. Vzhledem k přímořské poloze a velkému množství sladkovodních ploch, však nechybí ani pokrmy z ryb, krevet, krabů, mušlí či jiných mořských i sladkovodních živočichů.
Deset věcí, které musíte v zemi pod Alpami ochutnat! Ať už jste ve městě či na vesnici, přimíchejte k tomu příjemnou a trochu starosvětskou atmosféru na hony vzdálenou hektickému tempu mnoha evropských velkoměst.
Je až neuvěřitelné, kolik může mít káva chutí a podob. Když dáte jedno čerstvé zrnko různým pražičům, každý z nich jej upraží úplně jinak. Když následně dáte stejně upražené zrnko různým baristům (ti kteří kávu připravují do pitelné podoby), opět od každého bude káva chutnat zcela rozdílně. A to je zatím řeč jen o čisté kávě bez dalších složek jako mléko, koření apod. Pokud cestujete a zkoušíte kávu různě po světě, víte, že každý národ, oblast či samotné město má své speciality jak kávu připravit, čím ji vylepšit a ozvláštnit
Vietnamská kultura je v mnohém odlišná od té naší. I když si před cestou pečlivě nastudujete průvodce i diskuze cestovatelských webů, nakonec vás stejně na místě plno věcí zaskočí. Co je pro místní běžná realita, může být pro Evropana hodně tuhé sousto. Prohlédněte si 10 divností, se kterými se můžete během cesty po Vietnamu setkat.
Pavel Šembera se s Latinskou Amerikou potkával od dětství, kdy prožil s rodiči pět let v Mexiku. Vystudoval mezinárodní obchod na pražské VŠE a od roku 2011 se jako zástupce české zdravotnické firmy a později jako nezávislý obchodník opakovaně do Střední a Jižní Ameriky vrací.
Německá kuchyně je v mnohém podobná té české nebo rakouské. Objevuje se v ní hodně masa, knedlíků, uzenin či piva. Nechybí spoustu sladkých dobrot, výjimečně chutných preclíků či poněkud méně známé speciality z chřestu. Pojďme si připomenout několik konkrétních dobrot, které při cestě Německem musíte zkusit.
Určitě jste o ní už někdy slyšeli, pho (viet. phở) je kulinářský fenomén posledních let, který konečně zavítal i do České republiky. Někteří tvrdí, že jsou na ní závislí. Jiní si myslí, že závislost způsobuje glutamát sodný, který je ve vietnamských bistrech nucenou přísadou.
Od dnešního půlnoci vláda jedná o dalším z mnoha nařízení v rámci nouzového stavu. Nejnovějším opatřením by mohlo být povinné vycestování všech občanů České republiky hned poté, co se situace uklidní. Vláda tak chce podpořit cestovní ruch, který je na tom v celém světě v současné době velmi zle.
Dneska vám připomenu deset nejúspěšnějších článků na HedvabnaStezka.cz za celou dobu její existence! Některé jste možná už četli, některé vám naopak možná unikly. Teď máte spoustu času doplnit si cestovatelské znalosti a načerpat novou inspiraci!
Pokud milujete unikátní atmosféru světových měst a zároveň jste fanoušky cyklistiky, určitě vás nadchne rozšiřující se fenomén městské cyklistiky, který dokonale snoubí tyto dvě vášně. Více se dozvíte v rozhovoru se Štěpánem Popelem, zakladatelem městských cyklistických zájezdů CK Adventura.
Sepsali jsme pro vás několik filmů, které vás mohou naladit na cestovatelský mód i doma za časů karantény. Některé pobaví, jiné vás přenesou v čase nebo v místě. Pokud budete mít daší tipy, hoďte nám je do diskuse! Jedná se o čistě náš výběr!
Kam se nebát jet? Jak se chránit? A co přináší největší riziko? Na téma koronavirus a aktuální cestování jsme si povídali s docentem Rastislavem Maďarem specialistou v oborech epidemiologie, prevence a kontrole infekčních nemocí, cestovní a tropická medicína.
Zdá se to jako sen. Zdá se, že Petr dokázal spojit všechno, co ho v životě baví. Vystudoval hydrobiologii na Univerzitě Karlově, kde vyučuje a přibližuje vědu veřejnosti. Kromě dokumentování mikrosvěta se živí také fotografováním a filmováním. Podniká expedice do vysokých hor, do džungle, do exotických krajin. Jenže všechno má svoje, někdy je venku u foťáku vážně nevlídno a občas pod objektivem mikroskopu není vůbec nic. I jemu na konci měsíce přijdou složenky. Tak, než bychom záviděli, pojďme se raději inspirovat.
Oslo je hlavným mestom Nórska a zároveň jedinečným klenotom Škandinávie. Čistý vzduch, vysoká životná úroveň obyvateľstva, všade poriadok, zelená príroda, historické pamiatky, zaujímavá nordická architektúra a omnoho viac!