Cestování s dětmi, historky z cest, rozhovory s cestovateli. To všechno a mnohem více najdete v naší rubrice o cestovatelských zajímavostech ze světa.
Sepsali jsme pro vás několik filmů, které vás mohou naladit na cestovatelský mód i doma za časů karantény. Některé pobaví, jiné vás přenesou v čase nebo v místě. Pokud budete mít daší tipy, hoďte nám je do diskuse! Jedná se o čistě náš výběr!
Oslo je hlavným mestom Nórska a zároveň jedinečným klenotom Škandinávie. Čistý vzduch, vysoká životná úroveň obyvateľstva, všade poriadok, zelená príroda, historické pamiatky, zaujímavá nordická architektúra a omnoho viac!
Cestovatel Zdeněk Porkert již skoro deset let každoročně cestuje po Vietnamu a na základě svých bohatých zkušeností, nejen z Vietnamu, ale i jiných exotických destinací, sepsal několik rad, jak se vyhnout nejčastějším chybám při cestování. Sám přiznává, že to není vždy snadné.
Maledivy, ostrovní republika rozkládající se na 29 atolech čítajících téměř 1 200 ostrovů. Malých písečných výběžků vyčnívajících nad hladinu Indického oceánu, kdysi uprostřed mezi Afrikou a Asii. Tato zeměpisná poloha je odjakživa předurčovala ke směsici národů, které se procházely po zdejším písku, směsce náboženství, které tyto národy vyznávaly, ale i chutě kuchyní od všech národů, které zde kdy vařily.
Vietnam je proslulý svou výtečnou kuchyní a je doslova rájem pro gurmány. Kromě toho, že umí připravit rýži, nudle, maso i zeleninu na milion (výtečných) způsobů, vám naservírují také pro Evropana opravdu nečekané pokrmy.
Četli jste knihy Na plechárně, Pláň Tortilla, Na východ od ráje nebo Hrozny hněvu? Jestli ano, tak asi víte, že jejich autorem byl John Steinbeck, nositel Nobelovy ceny za literaturu a jeden z nejznámějších amerických spisovatelů.
Pavel Svoboda (*1985) je vystudovaný geograf žijící svůj sen jako fotograf na cestách. Barvitý vypravěč a neúnavný autor cestopisných přednášek. Na cestách po Asii strávil téměř dva roky života. Milovník vysokých hor, odlehlých regionů a málo známých destinací. Po knižním debutu Napříč Jižní Amerikou, který uzavírá jeho půlroční latinskoamerickou cestu, nyní přichází se svojí druhou knihou Napříč Asií.
Bolívie leží v srdci Jižní Ameriky a patří mezi nejrozmanitější a nejkrásnější země, které jsem navštívila. Díky tomu, že leží na území pokrývající nejvyšší body pouště Atacama, vysoké vrcholky And a sahá až k zelené džungli Amazonské pánve, najdete zde neuvěřitelnou pestrost nejen přírodní, ale i kulturní.
Udělejte si doma netradiční přílohu. Roti má podobu placky a je konzumován podobně jako náš běžný chléb. Můžete si jej dát ke snídani s medem a čajem, s medovým chutney nebo i jako přílohu k polévce či masu. Dostali jste chuť?
Už je tomu (naštěstí) dávno, co jsem si myslela, že kari je jen ten žlutý prášek, který je nejspíš umletý z něčeho ze stromu, který se jmenuje kari.
Majestátní hory, výborné jídlo, smlouvající obchodníci, adrenalinová doprava a usměvaví vesničané. To je Nepál, jak ho známe a milujeme. Pod rouškou, kterou si v prašném Káthmándú obyvatelé zakrývají obličej, se ale skrývá neutěšená duše. Přestože se turismus v zemi rozvíjí mílovými kroky, společenská a politická situace je stále vratká.
Nejkrásnější pláže, bohatý podmořský i kulturní život, rýžová pole, surfování… Pokud existuje země, která vás ohromí svou rozmanitostí, tak je to právě Bali.
Méně turistická země jihovýchodní Asie, Kambodža, nabízí spoustu, ale tyto tři typy rozhodně nesmíte vynechat ani při krátké návštěvě.
Prozkoumejte místa, která leží sice za hranicemi České republiky, ale přesto jsou v poměrně snadno dosažitelné vzdálenosti a jsou natolik zajímavá a lákavá, že vám rozhodně budou stát třeba i jen za jednodenní výlet.
V knize Atlas štěstí najdete 30 mezinárodních návodů l dosažení štěstí. Bojíte se blížícího se pracovního pohovoru? Vezměte si příklad z Islanďanů a jejich konceptu þetta reddast, neochvějného přesvědčení, že všechno nakonec dopadne dobře. Bloudíte životem a nevíte kudy kam? Vyzkoušejte čínský stav radosti sing-fu, který dá vašemu životu smysl. Máte práce nad hlavu? Italové vám přiblíží ryzí umění dolce far niente neboli sladké nicnedělání. A co Finové?